Athletic v prodloužení zdolal Barcelonu a má Supercopu. Messi byl poprvé v Barceloně vyloučen

Radost hráčů Athleticu (© marca.es)

Athletic se stal vítězem letošního ročníku Supercopy, když ve finále zdolal Barcelonu po prodloužení poměrem 3-2.

Barcelona sice v utkání hraném na sevillském stadionu La Cartuja dvakrát vedla, Athletic však vždy srovnal krok. Na góly Griezmanna odpověděl v prvním poločase De Marcos, v poslední minutě základní hrací doby pak Villalibre.

V prodloužení padl jediný gól, zaznamenal ho útočník Athleticu Williams. Athletic ovládl Supercopu potřetí v historii. Nový trenér Basků Marcelino García Toral pozvedl nad hlavu pohár po pouhých třech zápasech ve funkci.

Barcelona pokračuje v tápání, Katalánci zakončili minulou sezónu bez trofeje a v nedělním finále propásli možnost, jak získat první pohár v té letošní.

Frustrovaný Lionel Messi byl na konci prodloužení vyloučen za úder do protihráče, za což mu hrozí trest až na 12 zápasů. Pro Argentince ve službách Barcelony šlo o první vyloučení na klubové scéně po 753 střetnutích.