STABLE 3.21.0

Co dnes dělají... Paco Sanz

Charismatický Paco Sanz (© as.com)

V daším díle seriálu Co dnes dělají se zaměříme na Paca Sanze, hráče, který potvrdil, že mít slavného "fotbalového" otce automaticky neznamená úspěch v tomto sportu.

Kdo to byl?

Záložník, který hrál v devadesátých letech.

Čím se proslavil?

Byl synem někdejšího prezidenta Realu Madrid Lorenza Sanze a bratrem fotbalisty Fernanda Sanze a basketbalisty Lorenza Sanze mladšího. Prošel několika historickými týmy Španělska, ale v žádném nezanechal stopu.

Co dnes dělá?

Aktivní kariéru ukončil v roce 2000. O pět let později usedl do prezidentského křesla Granady, která tehdy soutěžila v Tercera División. Klub ihned vytáhl o ligu výše a fanoušci jej pro jeho charisma, vůdčí schopnosti a skromnost zbožňovali. Po dvou a půl letech však Granadu, která přestala kvůli špatnému hospodaření předchozího vedení zvládat své závazky, opustil. Příznivci i přes neslavný konec Paca Sanze stále oceňují za to, co pro klub udělal a že ve městě oživil hlad po fotbale. Následně začal podnikat v pohostinství. "Mám čtyři úžasné syny. Podnikám v pohostinství. Mám diskotéku, pivnici a dvě restaurace. Kvůli krizi jsme trochu trpěli, ale dělám to, co mě opravdu baví a co mám rád," uvedl v roce 2015.

Zajímavosti:

Je švagrem Míchela Salgada. Bývalý bek Realu Madrid se oženil s jeho sestrou Malulou.

Paco Sanz byl profesionálním fotbalistou pět let, během kterých však odehrál jen osm zápasů. Sedm v Oviedu (1995/1996) a jeden v Mallorce (1999/2000). Ve zmíněném mači za Mallorcu nastoupil jen na pět minut - 7. května 2000 na Pizjuánu proti Seville.

Během kariéry dal jediný gól, a sice za Real Madrid B v ročníku 1993/1994 Segunda División.

Předtím, než ukončil kariéru, působil krátce v americkém týmu New York MetroStars.

V roce 2000 v rozhovoru pro El País uvedl: "Vím, že jsem velmi špatný. Počkat, špatný možná ne, ale horší než ti, kteří hrají pravidelně."

Vždy říkal, že fakt, že je synem prezidenta Realu Madrid, mu více ubližoval než pomáhal. "Ale jsem na své příjmení hrdý. Když někdo mluvil o tátovi špatně, pouštěl jsem to jedním uchem dovnitř a druhým hned ven," dodává.

Také prohlásil: "Není náhoda, že ti nejlepší fotbalisté pocházejí z chudších poměrů. Mně možná uškodilo, že jsem byl díky práci otce ze zajištěné rodiny. Pokud máte peníze a dost možností zábavy, není normální, abyste po škole deset let chodil každý den na trénink."

Peníze, které si jako teenager vydělal na brigádách, vesměs utrácel za sladkosti.

Kariéra v kostce:

Francisco Sanz Durán se narodil v Madridu 29. listopadu 1972. Fotbalově vyrůstal v mládeži Realu Madrid, jako profesionál debutoval v Oviedu v roce 1995. O rok později přestoupil do Racingu, kde rovněž strávil jedinou sezónu. V následujících třech byl členem kádru Mallorcy, v roce 2000 pověsil kopačky na hřebík.

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 22 Následující
   avatar uživatele ace 1 dnes 15:43
lepsi stat jak puk na stadecu po 6 hodinove ceste, nez sedet jak puk na gauci *6*
Chybí nám jeden hráč a zbývá 1 mega, tady je někde chyba. *1*
@Carlitos Mě se ptej. *4*
@Jordi Alba lol, Sigma má hymnu, jo?
@Carlitos A teď mi došlo, kde ses naučil hymnu Sigmy? *25*
@Carlitos Bych se přidal *22*
@BarcaGang To až v listopadu. *2*
Hlavně sme měli jet 2, ale to koště nedostane volno v práci. *1*
@Jordi Alba tak ty si velký kápo, to už si mohl orvnou cestovat do Barcelony *5*
+1
@Jordi Alba Ale až budou fanoušci zpívat hymnu, pak budeš čučet jak puk, zatímco já bych se přidal *6* *158*
-2
@Carlitos Si teda Srdcař, já jim ani nefandím a stejně mě čeká 6 hodinová cesta do Olomóca vlakem a pak ve 2 ráno cesta zpět *2*
+1
Předchozí 1 2 3 22 Následující

Top plkálisti dnes

1. Carlitos 10
2. Jordi Alba 9
3. BarcaGang 5
4. La Coruňa 4
5. Txapeldun 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace