LM: Villarreal vyhral v Turíne rozdielom triedy a postupuje do štvrťfinále

spanelskyfotbal.cz

Futbalisti Villarrealu pomerne prekvapivo zvíťazili na ihrisku Juventusu a postupujú do štvrťfinále Ligy majstrov. Po remíze 1:1 v úvodnom stretnutí v Španielsku sa "Žltej ponorke" podarilo v Turíne vyhrať 3:0 a po Reale Madrid a Atleticu sa stávajú tretím španielskym zástupcom v štvrťfinále Ligy majstrov.

"Bianconeri" do tohto duelu nenašli premožiteľa v predchádzajúcich dvanástich zápasoch. Napriek viacerým absenciám si v prvom polčase vypracovali niekoľko vyložených príležitostí, no ani jednu nepremenili. Najbližšie k otvoreniu skóre bol obávaný srbský útočník Dušan Vlahovič, ktorý trafil brvno. Hostia úradovali v závere, od 78. minúty nastrieľali tri góly a pripísali si cenný skalp.

Striedajúci Gerard Moreno iba štyri minúty po príchode na trávnik otvoril skóre z jedenástky. Pau Torres sa nekrytý presadil po rohovom kope a v nadstavenom čase premenil ďalšiu jedenástku Arnaut Danjuma. Villarreal pricestoval do Turína s jasným zámerom.

"Chceli sme to domácim čo najviac znepríjemniť, to bol náš plán. Na lavičke sme mali schovaných viacero tromfov a Gerard úplne zmenil vývoj duelu," uviedol stopér Torres.

"Vedeli sme, že na štadióne Juventusu budeme trpieť. Neskutočne sme bránili a musíme si k tomu pogratulovať. Sme radi, že pokračujeme v LM," dodal brankár Geronimo Rulli.