Shrnutí 24. kola Primera División

Girona opět vyhrála (© marca.es)

Kolo otevřela jasná výhra Girony nad Leganésem. Las Palmas podlehly Seville, Alavés získal tři body na úkor Deportiva a Valencia prohloubila problémy Málagy. Barcelona nezaváhala na půdě Eibaru.

Real Sociedad neměl potíže s Levante, Atlético s Athleticem. Espanyol se rozešel smírně s Villarrealem. Real Madrid přestřílel Betis.

V pondělní dohrávce bylo Getafe nad síly Celty Vigo.

16.02.18 21:00 Girona 3:0 Leganés
Branky: 23. C. Stuani Curbelo (z pen.), 36. C. Portugués Manzanera , 85. J. Ramírez López

Girona pokračuje ve skvělých výkonech na stadionu Montilivi, kde triumfovala počtvrté za sebou. Tentokrát to odnesl Leganés, jemuž Katalánci nadělili tři branky.

Pohledná hra a k tomu maximální bojovnost, to je vizitka Machínova výběru, kterou ukázal i dnes. Hrát na Montilivi, to je jako ocitnout se v bludišti, z něhož znají cestu jen fotbalisté Girony. Absurdní volejbalový zákrok rukou Mantovani znamenal pokutový kop, který s přehledem proměnil Stuani. Ještě do poločasu domácí své vedení navýšili zásluhou Portua, jenž svůj únik zakončil zatlučením balónu pod břevno.

Ve druhém poločase tempo opadlo a stadion nejvíce zabouřil, když Leganés nevrátil Gironě míč poté, co ho domácí zakopli do zámezí kvůli zranění jednoho z hráčů. V samotném závěru přece jen přišel ještě jeden gólový moment, a to díky hlavičce Juanpeho.

17.02.18 13:00 Las Palmas 1:2 Sevilla
Branky: 82. J. Calleri (z pen.) – 35. W. Ben Yedder , 50. Pablo Sarabia

Las Palmas další body v boji o přežití nezískaly, Sevilla byla nad jejich síly a na Gran Canarii zvítězila těsně 2-1. Domácí se můžou cítit poškození, trnem v oku jim zajisté bude poslední akce utkání.

Mužem zápasu se stal hostující záložník Sarabia, jenž se individuální akcí uvolnil a následnou střelu Chichizola jen tečoval k Ben Yedderovi, který uklidil balón do sítě, címž určil poločasový stav.

Samotný Sarabia krátce po začátku druhého dějství zvýšil na 2-0. David García zachránil na brankové čáře střelu Ben Yeddera, v závěru se domácím podařilo vsítit kontaktní gól z pokutového kopu za faul Layúna, autorem branky byl Calleri. V posledních vtreřinách nastavení se radoval z povedené trefy dloubáčkem Gálvez, jenže rozhodčí jeho postavení posoudili jako offsidové. Chybně, stoper Las Palmas byl v lajně s obranou. Na výhře Sevilly se díky kontroverznímu verdiktu nic nezměnilo.

17.02.18 16:15 SD Eibar 0:2 FC Barcelona
Branky: 16. L. Suárez Díaz , 88. J. Alba Ramos

Barcelona po dvou remízách v lize zabrala a na stadionu Ipurua zvítězila 2-0, přestože domácí Eibar byl v utkání aktivnějším týmem.

Katalánci prakticky z první šance udeřili. Messi geniální přihrávkou vysunul Luise Suáreze, Uruguayec obešel brankáře a zakončil do opuštěné svatyně. Orellana byl nejblíže vyrovnání, ale radost mu zkazila branková konstrukce, stejně tomu bylo na druhé straně v příipadě Messiho.

Po změně stran prožíval Eibar své nejlepší chvíle, Inui ve velké příležitosti zamířil těsně vedle. Snažení Eibaru ale zmařil hloupým vyloučením po druhé žluté kartě, kterou obdržel za vzteklý úder do míče, jinak velmi dobře hrající Orellana. Eibar to zkoušel i v deseti, ale rušno už bylo zejména před Dmitrovićem. Ten sice Messiho vychytal, v samotném závěru už byl ale proti dorážce Jordi Alby bezmocný. Barcelona s problémy splnila roli favorita a bere tři body.

17.02.18 18:30 Deportivo Alavés 1:0 Deportivo La Coruña
Branky: 61. M. El Haddadi Mohamed

Jediný gól Munira stačil Alavésu, aby se znovu o tři bodové kroky přiblížil záchraně, zatímco v táboře Deportiva klesá nálada stále níže a níže.

První poločas nabídl na Mendizorroze více strachu než fotbalu, přesto se skóre měnit mohlo. Duartemu a Bakkalimu v tom zabránila branková konstrukce, neuspěl ani Guidetti. O pauze promluvil Abelardo svým svěřencům do duše, neboť domácí byli v druhých 45 minutách aktivnější a lepší.

Po hodině nastala klíčová chvíle. Munir napřáhl za hranicí velkého vápna a jeho parádní rána zapadla do branky mimo Rubénův dosah. Hru Deportiva neoživila ani střídání, Seedorf tak prohrál i druhé utkání ve funkci trenéra a nad Deporem se začínají zatahovat mračna.

17.02.18 20:45 Málaga 1:2 Valencia
Branky: 27. B. Ideye  – 80. F. Coquelin , 85. D. Parejo Muñoz (z pen.)

Málaga nedotáhla dobře rozehranou partii proti Valencii do úspěšného konce a kvůli pětiminutovému kolapsu odchází opět s prázdnou.

Andalusané přitom dlouho sahali po třech bodech. Už v prvním poločase je poslal do vedení Ideye a Valencii, jejíž hráči vypadají horší než v minulých měsících, držel na uzdě. Po změně stran dokonce přidali druhou branku, jenže tam nebyla chybně uznána kvůli údajnému faulu, k němuž ale nedošlo.

Po vystřídání Recia, nejlepšího muže na hřišti, jenž byl duší i srdcem Málagy, se ale hra domácích sesypala. Coquelin po rohu Pareja vyrovnal a o chvíli později nasadil k běhu Guedese, následně Rodriga fauloval Miguel. Červená karta a penalta, kterou proměnil Parejo. V poslední akci utkání mohl vyrovnat brankář Roberto, jenž se vydal do vápna soupeře, jenže hlavičkoval těsně vedle. La Rosaleda byla svědkem další bitvy s nešťastným koncem, Segunda je opět o něco blíže.

18.02.18 12:00 Real Sociedad 3:0 Levante
Branky: 10. Xabi Prieto (z pen.), 38. J. Jiménez López , 55. S. Canales Madrazo

Real Sociedad se v lize vrátil na úspěšnou cestu, Levante na stadionu Anoeta porazil jednoznačně 3-0. Zatímco Baskové věří v lepší zítřky, problémy Levante se zvětšily a výkon, jaký v San Sebastiánu předvedlo, je velkým varováním.

Domácí nakročili ke třem bodům bleskově. V desáté minutě proměnil Xabi Prieto pokutový kop, jenže při jeho zahrávání se zranil a musel být vystřídán. Jeho místo zaujal Sergio Canales, který se stal hlavní postavou utkání. Nejprve v prvním poločase asistoval na druhý gól Juanmimu, aby deset minut po změně stran stanovil konečný stav na 3-0.

Levante se nezmohlo na odpor a odjíždí z Anoety bez bodu. Real Sociedad si přilepšil v boji o záchranu, do kterého je jeho dnešní soupeř ponořen až po uši.

18.02.18 16:15 Atlético Madrid 2:0 Athletic Club
Branky: 67. K. Gameiro , 80. D. da Silva Costa

Atlético Madrid vyhrálo další utkání, tentokrát proti Athleticu, který na stánku Wanda Metropolitano znovu ukázal, že v letošní sezóně má daleko k obávaným Lvům.

Na útok hosté, kteří se museli obejít bez svého elitního střelce Aritze Adurize, prakticky rezignovali, jedinou otázkou tak bylo, jestli se Atléticu podaří prolomit obrannou hráz. To se domácím dlouho nedařilo, recept našli až po změně stran.

Perfektní gólové střele Gameira předcházel na opačné straně hřiště odvážný kousek Jana Oblaka, jenž za hranicí velkého vápna obehrál Susaetu i Williamse, za což si vysloužil obdivný potlesk tribun. Deset minut před koncem dal razítko na triumf Los Colchoneros Diego Costa, Atlético získalo tři pohodlné body.

18.02.18 18:30 Espanyol 1:1 Villarreal
Branky: 85. E. Granero Molina  – 25. Rodri Hernández

Devadesát minut mezi Espanyolem a Villarrealem vítěze nenašlo. Výsledek 1-1 nebude posádce Žluté ponorky stačit, neboť byla v utkání lepším týmem. V závěru ale mohla paradoxně inkasovat i rozhodující gól a odjet s prázdnou.

Rodri poslal hosty do vedení po necelé půlhodině, čímž svůj tým uklidnil a mohly přijít další góly. Jenže Villarreal si nedokázal v šancích poradit dobře, na což doplatil pět minut před koncem, kdy z přímého kopu srovnal stav Esteban Granero.

Do té doby slabý Espanyol ožil, zatímco dobře hrající Villarreal se z hřiště vytratil. Léův pokus mohl znamenat vítězství, radosti ale Brazilcovi překazilo břevno. Espanyol i Villarreal berou po bodu.

18.02.18 20:45 Real Betis 3:5 Real Madrid
Branky: 33. A. Mandi , 37. J. Fernández Iglesias (vlastní), 85. S. León Limones  – 11. M. Asensio Willemsen , 50. S. Ramos García , 59. M. Asensio Willemsen , 65. Cristiano Ronaldo , 90. K. Benzema

Na stadionu Benita Villamarína sázeli fotbalisté Betisu a Realu Madrid soupeři jeden ofenzivní úder za druhým, na body vyhráli hosté, kteří po divoké přestřelce zvítězili 5-3.

Betis se může pyšnit jedním z nejlepších útoků La Ligy, ale zároveň nejhorší obranou. To se potvrdilo rychle, už v jedenácté minutě se prosadil Marco Asensio. Betis ale díky brankám Mandiho a vlastní trefě Nacha skóre do poločasu otočil, stačily mu k tomu čtyři minuty.

Dvojnásobný čas potřebovali hosté po změně stran, aby předvedli podobný kousek. Sergio Ramos a Marco Asensio byli autory gólů, které obrátily stav na 3-2 z pohledu Realu Madrid. Cristiano Ronaldo o chvíli později pečetil už na 4-2, ale Verdiblancos se nevzdali. Kontaktní gól Sergia Leóna ze závěru však vymazal střídající Karim Benzema, jenž byl na konci akce, kterou sám rozjel. Real Madrid v parádním mači triumfoval poměrem 5-3.

19.02.18 21:00 Getafe 3:0 Celta de Vigo
Branky: 37. Á. Rodríguez Díaz , 51. J. Molina Vidal , 85. Á. Rodríguez Díaz