Shrnutí 25. kola Primera División

Seedorf stále čeká na první výhru (© marca.es)

V zápase mezi Deportivem a Espanyol si míč cestu do sítě nenašel, zrodila se remíza 0-0, stejně tomu bylo mezi Leganésem a Las Palmas. Celta Vigo porazila Eibar, Real Madrid neměl problém s Alavésem a Barcelona nadělila Gironě "šestku".

Villarreal byl nad síly Getafe, Athletic přetlačil Málagu, Valencia Real Sociedad a Atlético vyprášilo Sevillu.

V pondělní dohrávce získal Betis body z půdy Levante.

23.02.18 20:00 Deportivo La Coruña 0:0 Espanyol

Zatímco v předchozích zápasech si Deportivo lepší výsledky, než jakých dosáhlo, nezasloužilo, v páteční předehrávce pětadvacátého kola to bylo jinak. Proti Espanyolu byla Seedorfova parta lepší i nebezpečnější, ale štěstí se k ní otočilo zády. Proto se zrodila bezgólová remíza.

Ta znamená, že série Galicijců bez plného bodového zisku se protáhla na deset kol a mužstvo zakončí i další týden na sestupových příčkách, Espanyol čeká na výhru sedm zápasů, a přestože může dýchat o něco volněji, stále nemá jistotu, že bude členem elity i v příští sezóně.

Deportivo šlo za přerušením špatné nálady důrazněji, ale rychle se mohlo dostat do problémů, to když Andone prošlápl nohu Víctora Sáncheze. Rozhodčí ale místo červené karty sáhl jen po žluté. Domácí útočník patřil mezi nejlepší hráče na trávníku, v závěru byl blízko brance, když poslal hlavičku do břevna. To už v době, kdy Diega Lópeze zachránila branková konstrukce i v šanci Cartabii. Gólman Espanyolu se v 65. minutě blýskl, když zneškodnil pokutový kop Lucase, jenž byl faulován Granerem. Ani zoufalý závěrečný tlak domácím radost nepřinesl, Deportivo s Espanyolem remizovalo.

24.02.18 12:00 Celta de Vigo 2:0 SD Eibar
Branky: 56. I. Aspas Juncal , 79. M. Gómez González

Utkání mezi Celtou Vigo a Eibarem nabídlo dva zcela odlišné poločasy. Zatímco hosté v tom první ze své převahy nic nevytěžili, Celta Vigo si ve druhých 45 minutách, které jí patřily, zajistila dvěma góly triumf.

Celta v prvním poločase trpěla. Eibar hrál s chutí i nasazením a byl blízko vedení, jenže Inui v nejlepší příležitosti neproměnil. Po ruce Lobotky se hosté dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. A protože neudeřilo ani ze sedmi rohů Eibaru, šlo se do kabin bez branek.

O poločase Unzué stáhl nevýrazného Sista a místo něj poslal na hřiště Emre Mora a Turek znamenal v zápase revoluci. Z jeho pasu vytěžil Iago Aspas vedoucí trefu a od té doby měla Celta utkání pevně ve své režii, což potvrdil i druhý gól Maxiho po pohledném kontru, který skóre uzavřel na konečných 2-0.

24.02.18 15:15 Real Madrid 4:0 Deportivo Alavés
Branky: 44. Cristiano Ronaldo , 46. G. Bale , 61. Cristiano Ronaldo , 89. K. Benzema (z pen.)

Real Madrid je v posledních týdnech lepší, než je jeho standard v letošní sezóně. Potvrdila to dohrávka na Butarque i utkání proti Alavésu, které na Bernabéu zvládl poměrem 4-0.

Pravdou je, že v prvním poločase bylo mužstvo z Vitórie hodně nepříjemným sokem a mohlo pomýšlet na výrazně lepší výsledek, protože Keylor Navas předvedl několik dobrých zákroků, jediný gól dal ale Cristiano Ronaldo po hezké patičce Benzemy. Jako za starých časů.

Druhý poločas už byl v režii domácích a Alavés jen bezmocně sledoval, jak Bale, Cristiano Ronaldo a Benzema z pokutového kopu nařízeného za nedovolený zákrok Elyho na Balea skóre navyšují. Real Madrid si dobrým výkonem upevnil třetí místo tabulky.

24.02.18 17:30 Leganés 0:0 Las Palmas

Las Palmas toho na stadionu Butarque mnoho nepředvedly, přesto si odváží důležitý bod, neboť hodnotu jejich akcií zachránil několika skvělými zákroky Chichizola.

Pomalá, bez nápadů, bez fotbalu. Taková byla hra Las Palmas po celé utkání na hřišti Leganésu, odchod kapitána Jonathana Viery do Číny ji poznamenal. Domácí také měli do ideálu daleko, přesto měli příležitosti, aby tři body zůstaly doma. Jenže výtečný Chichizola byl vždy proti.

Největší příležitost pro hosty se zrodila paradoxně po komické vložce domácích. Brankář Cuéllar napálil míč do spoluhráče Bustinzy a poté jen doufal, že odražený balón neskončí v síti. Neskončil, padl těsně vedle tyče. I proto gól nepadl a oba soupeři si připisují po bodu.

24.02.18 19:45 FC Barcelona 6:1 Girona
Branky: 5. L. Suárez Díaz , 30. L. Messi , 36. L. Messi , 44. L. Suárez Díaz , 66. P. Coutinho Correia , 76. L. Suárez Díaz  – 3. C. Portugués Manzanera

Girona poprvé ve své historii poznala, jak silná je v La Lize v domácím prostředí Barcelona. Debutant mezi elitou si z Camp Nou odvezl debakl 1-6.

Girona šla přitom bleskově do vedení, když se po nedůrazu Umtitiho prosadil Portu. Stejně rychlá ale byla i odpověď Barcelony. Messi začal svou šou skvělým vysunutím Luise Suáreze, jenž bez problémů vyrovnal. Girony odpadla a na její branku se valil jeden útok za druhým. Po půlhodině se Messi vymanil z těžké situace, potáhl si míč do středu vápna a poslal favorita do vedení. To ještě do pauzy navýšilo číslo deset přímým kopem, kdy Messi nečekaně zvolil střelu pod zdí, což nečekal ani brankář Bono. Luis Suárez pečetil na poločasových 4-1.

Krásnou technickou ranou na zadní tyč se po změně stran prezentoval Coutinho a stav byl již 5-1. Konečnou podobu výsledku dal výsledku Luis Suárez, který dokonal svůj hattrick. Barcelona po povedeném představení plném krásných gólů triumfovala jasně 6-1.

25.02.18 11:00 Villarreal 1:0 Getafe
Branky: 3. E. Ünal

Jediný gól stačil Villarrealu k těsné výhře nad Getafe, protože o vše ostatní se postaral Sergio Asenjo, hrdina odpoledne.

Zatímco někteří fanoušci teprve hledali svá místa na tribuně, na trávníku se už odehrál nejdůležitější moment. Castillejo založil útok, Bacca přihrál Enesi Ünalovi a Turek poslal domácí, kteří šli do utkání jako favorité, do vedení, které se ukázalo být dostačující.

Getafe mohlo vyrovnat z pokutového kopu za faul Javi Fuega na Djeného, Sergio Asenjo ale Ángelův pokus zneškodnil. Krátce po změně stran dostali hosté znovu výhodu penaltu, jenže ani tentokrát si na hrdinu Villarrealu nepřišli, konkrétně Jorge Molina. Villarreal i přes nepřesvědčivý výkon bere tři body, za které může děkovat Asenjovi.

25.02.18 15:15 Athletic Club 2:1 Málaga
Branky: 17. Susaeta , 44. M. San José Domínguez  – 13. Y. En-Nesyri

Athetic se konečně dočkal plného počtu bodů, když na San Mamés přetlačil Málagu těsně 2-1. Všechny tři branky padly v prvním poločase, který ukázal lepší tvář Basků, jenž ve druhém poločase už Lvi předvedli slabší výkon, na což mohli doplatit.

Málaga ukázala v Katedrále známky života, jenže jako již častokrát ji i tentokrát potopily chyby jednotlivů. A to přitom šla rychle do vedení, když otevřel skóre En-Nesyri, avšak Susaeta a Mikel San José ještě do pauzy skóre otočili.

Faul Lekueho na En-Nesyriho mogl přinést vyrovnání, sám útočník Málagy ale nařízenou penaltu neproměnil. V závěru byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen a stal se tak smutným hrdinou utkání, po němž Málaga zůstává v tabulce na posledním místě a čas na reakci se jí krátí.

25.02.18 17:30 Valencia 2:1 Real Sociedad
Branky: 34. S. Mina Lorenzo , 68. S. Mina Lorenzo  – 54. M. Oyarzabal Ugarte

Valencia se hodně zapotila, aby porazila Real Sociedad, který si za výkon ve druhém poločase nezasloužil odjet z Mestally s prázdnou, ale na to se historie ptát nebude.

Do kabin šli po úvodních 45 minutách spokojenější domácí, a to zásluhou branky Santi Miny, jenž zužitkoval přesný centr na hranici malého vápna. Krátce po příchodu se šaten se Real Sociedad dočkal odměny za svou aktivitu, Oyarzabal vyrovnal.

Netopýři ještě jednou získali výhodu, nechtěně se na ní podílel brankář Errealy Toño, po jehož chybě doklepl míč do sítě Santi Mina. Na druhé straně naopak Neto svůj tým zachránil málo vídaným zákrokem loktem na brankové čáře. I díky němu slaví vítězství Valencia.

25.02.18 19:45 Sevilla 2:5 Atlético Madrid
Branky: 85. Pablo Sarabia , 89. M. Agudo Durán  – 29. D. da Silva Costa , 42. A. Griezmann , 51. A. Griezmann (z pen.), 65. J. Resurrección Merodio , 81. A. Griezmann

Atléticu se dokonale povedla odvetu za semifinále Copa del Rey a Seville, která byla v poháru nad jeho síly, nadělilo na jejím stadionu pět branek.

Vše mohlo být jinak, kdyby Muriel v samotném úvodu proměnil svou příležitost, ale Jan Oblak prokázal své kvality. Atléticu pomohl k vedení kiks Banegy, jenž ztratil míč na hranici vápna a Diego Costa už měl lehkou práci. Těsně před pauzou zvýšil Griezmann krásnou střelou do horního rohu branky na 2-0 a se Sevillou to vypadalo zle.

Přestoře herně Andalusané nezaostávali, výsledkově je postihl kolaps. Sergio Rico zavinil penaltu, kterou proměnil Griezmann, jenže následně zakončil svůj hattrick. A protože se mezitím prosadil ještě Koke, vedlo Atlético 5-0. V závěru už Sevilla jen korigovala skóre Sarabiou a Nolitem, prohra 2-5 je ale pro fanoušky po nedávném pětigólovém přídělu na půdě Eibaru dalším hořkým momentem.

26.02.18 20:00 Levante 0:2 Real Betis
Branky: 55. J. Rodríguez Benito (vlastní), 69. S. León Limones