Shrnutí 33. kola Primera División

Přetlačovaná mezi Deporem a Sevillou vítěze nenašla (© marca.es)

Deportivo na úvod kola remizovalo se Sevillou, Celta Vigo zase s Barcelonou a Real Madrid s Athleticem. Villarreal zdolal Leganés.

Espanyol nestačil na Eibar, Valencia na Getafe.

Alavés padl doma s Gironou, Real Sociedad si vyšlápl na Atlético, Levante udělalo obří skok k záchraně výhrou nad Málagou, Betis do Evropské ligy triumfem nad Las Palmas.

17.04.18 19:30 Deportivo La Coruña 0:0 Sevilla

Deportivo na třetí vítězství v řadě nedosáhlo a prováhalo možnost dostat pod tlak Levante. Na Riazoru se v souboji se Sevillou muselo spokojit s bodem za remízu 0-0.

Sevilla nastoupila v obměné sestavě, Vincenzo Montella šetřil některé hráče na finále Copa del Rey. Přesto měli Andalusané v první půli blíže ke gólu, Carlos Fernández ani Banega ale rozvlnit síť nedokázali.

Druhý poločas nabídl lepší Deportivo, jenže v zakončení si počínalo podobně jako hosté. V závěru mohlo přijít rozhodnutí, avšak Borges trefil jen brankovou konstrukci. Utkání tak skončilo remízou, která nic neřeší ani pro jedno z mužstev.

17.04.18 21:00 Celta de Vigo 2:2 FC Barcelona
Branky: 45. Jonny Castro , 82. I. Aspas Juncal  – 36. O. Dembélé , 64. F. Alcácer García

Barcelona sice na stadionu Balaídos ztratila dva body po remíze 2-2, zároveň ale prodloužila šňůru ligové neporazitelnosti na 40 zápasů a stále má možnost zakončit ročník, aniž by poznala přemožitele.

Ernesto Valverde nasadil jedenáctku, která byla složena z mnoha hráčů, kteří nepatří do té obvyklé základní. Nebyl mezi nimi žádný odchovanec, což se stalo poprvé po 16 letech. Barcelona přesto nepředvedla špatný výkon, dvakrát vedla, jenže výtečný Iago Aspas byl proti tomu, aby odjela z Viga zcela spokojená.

Chyba domácích nastartovala rychlý kontr Barcelony, který zakončila křížná střela Dembélého mimo dosah Sergia Álvareze. Celta vyrovnala na konci půle, kdy Jonnymu stačilo zblízka nastavit nohu, aby se mohl radovat ze vstřelené branky. Celta Vigo byla v ofenzivě nebezpečná po celý zápas, několikrát ztroskotala na tradičně spolehlivém Ter Stegenovi. A tak si Barcelona vzala vedení zpět, Paco Alcácer špičkou kopačky tečoval míč, který po šanci Paulinha i tak mířil do branky. Jenže musel Sergi Roberto zastavit unikajícího Aspase velmi viditelným červeným zákrokem a Celta dohrávala v přesile. Tu využil sám Aspas, jehož branka platila, přestože byla dosažena rukou. Další gólový moment nepřišel, a tak se Celta Vigo s Barcelonou o body podělily.

17.04.18 21:30 Villarreal 2:1 Leganés
Branky: 42. V. Ruíz Torre , 55. C. Bacca Ahumada  – 82. D. Brašanac

Villarreal v posledncíh týdnech předvedl několik nepřesvědčivých výkonů, dnes to ale bylo na Estadio de la Cerámica jiné. Žlutá ponorka Leganés jednoznačně přehrávala a slaví triumf v poměru 2-1.

Výhra domácích mohla být vyšší, kdyby si lépe počínali v zakončení. Několik nadějných situací zhatila špatná finální fáze, až v závěru poločasu udeřil po rohu obránce Víctor Ruiz.

Vedení Villarrealu pojistil deset minut po začátku druhého dějství Carlos Bacca. Kolumbijec dostal od hostující obrany příliš času i prostoru, a tak si mohl připravit míč, aby ho následně parádní ranou z osmnácti metrů poslal do šibenice. Leganés v závěru dosáhl na kontaktní gól Brašanaće, na více ale pomýšlet nemohl, Villarreal si body vzít nenechal a zaslouženě si přilepšil v boji o Evropu.

18.04.18 19:30 Espanyol 0:1 SD Eibar
Branky: 32. D. Rodríguez Lombán

Fotbalisté Espanyolu předvedli další slabý výkon, který skončil porážkou s Eibarem. Prohry se Kataláncům hromadí a náskok na sestupové pásmo se krátí.

Pokud se Katalánci neproberou, můžou mít v posledních pěti kolech ještě dost nepříjemností. Fanoušci je dnes vyprovodili do kabin hlasitým pískotem a pokřiky proti trenérovi Quique Sánchezu Floresovi.

Eibar byl v prvním poločase lepším a nebezpečnějším týmem, za což byl odměněn brankou Lombána po rohovém kopu. Espanyol hodinu utkání promaril, až v závěru se snažil o vyrovnání, jenže výborného Dmitroviće nepřekonal. Eibar pokračuje v klidném středu pořadí Primery, krize Espanyolu nebere konce.

18.04.18 19:30 Valencia 1:2 Getafe
Branky: 69. R. Moreno Machado  – 16. L. Rémy , 49. L. Rémy

Getafe velmi dobrým výkonem dobylo Mestallu, Valencia nesplnila roli favorita a podlehla madridskému celku po nevýrazném výkonu 1-2.

Azulones ovládli první poločas, Valencia naopak nepůsobila jako tým, který je v popředí tabulky La Ligy. Bylo to i změnami, které v sestavě udělal Marcelino, když dal příležitost některým méně vytíženým fotbalistům. Hrdinou utkání se stal Loïc Rémy, autor obou branek Getafe. V šestnácté i čtyřicáté deváté minutě předvedl chladnokrevné zakončení.

Valencia se v 69. minutě dočkala kontaktní branky, jenže její snahu ke konci zápasu zmařilo vyloučení kapitána Dani Pareja za úder do Jorge Moliny. Netopýři nečekaně padli, přesto zůstávájí s náskokem čtvrtí. Getafe oživilo naději na postup do Evropské ligy.

18.04.18 21:30 Real Madrid 1:1 Athletic Club
Branky: 87. Cristiano Ronaldo  – 14. I. Williams Arthuer

Athletic po prohře s Deportivem atakoval tři body na Bernabéu, v závěru mu ale zkazil radost Cristiano Ronaldo. Přesto i bod je pro Basky cenný.

V brance Athleticu nechyběl Kepa Arrizbalaga, jenže měl v lednu namířeno právě do Realu Madrid, ale z přestupu nakonec sešlo. A mladý gólman ukázal, že patří mezi špičku v La Lize. Několika velmi dobrými zákroky dlouho držel těsný náskok hostů, o který se postaral povedeným technickým zakončením Williams.

Od té doby se hosté soustředili zejména na obranu, což jim i díky Kepovi dlouho vycházel. Až na samotném konci usměrnil Modrićovu střelu patičkou mimo Kepův dosah Cristiano Ronaldo. Real Madrid ztratil další body, jeho pozornost se už ale upírá směrem k Bayernu Mnichov v Lize mistrů...

19.04.18 19:30 Real Sociedad 3:0 Atlético Madrid
Branky: 27. W. da Silva , 80. J. Jiménez López , 90. J. Jiménez López
19.04.18 19:30 Deportivo Alavés 1:2 Girona
Branky: 90. T. Pina Isla  – 59. A. García Serrano , 86. C. Stuani Curbelo (z pen.)
19.04.18 21:30 Levante 1:0 Málaga
Branky: 90. E. Boateng
19.04.18 21:30 Real Betis 1:0 Las Palmas
Branky: 90. H. Firpo Adames