Leganés remizoval s Deportivem, které tak ztratilo důležité body v boji o přežití. Eibar nestačil na Getafe a Celta remizovalo s Valencií.

Girona podlehla v regionálním derby Espanyolu, sestupující Málaga si vyšlápla na Real Sociedad.

Las Palmas se staly druhým celkem, který po sezóně zamíří do Segundy, když utrpěly debakl od Alavésu.

Atlético Madrid remizovalo s Betisem a Athletic v pondělní dohrávce podlehl Levante, které je blízko záchrany.

20.04.18 21:00 Leganés 0:0 Deportivo La Coruña

Vypadá to jako otázka času. Deportivo sice vyvíjí největší úsilí z poslední trojky prvoligové tabulky a v uplynulých týdnech dosáhlo na několik pozitivních výsledků, jenže čas a možnosti, jak zmenšit náskok Levante, které ohraničuje pásmo záchrany se Galicijcům krátí.

Další čáru přes rozpočet znamená remíza na půdě Leganésu. Deportivo potřebovalo zvítězit, jenže skvělý Cuéllar tomu zejména třemi klíčovými zákroky proti Lucasi Pérezovi zabránil. Spolehlivým výkonem se prezentoval také Cuéllarův protějšek Rubén.

V prvním utkání 34. kola Primery se tak čekalo na gól marně. Remíza 0-0 nedává ani Leganésu matematickou jistotu záchrany, ani Deportivu jistotu sestupu. Ale zdá se, že je výsledkem, který oba celky posunul k očekávanému rozuzlení sezóny...

21.04.18 13:00 SD Eibar 0:1 Getafe
Branky: 23. M. Olivera Miramontes

EuroGeta už není jen snem, ale může se stát realitou. Getafe zvládlo vítězně důležitý zápas na Ipurue, kde díky jediné brance Olivery porazilo místní Eibar 1-0.

Staronový účastník Primery je již právoplatným uchazečem o postup do pohárové Evropy. Getafe zdá se načasovalo formu ideálně a v závěru sezóny pravidelně sbírá body. Dnešním triumfem navíc Azulones odstřelili jednoho z přímých rivalů. Eibar poslední dobou tápe a Evropy je už jen matematickou možností.

Utkání jako takové příliš zajímavé nebylo. Getafe svou jedinou šanci využilo Oliverou, jehož hlavička šla mimo dosah Dmitroviće. Kike měl krátce před pauzou možnost vyrovnat, ale Guaita se zaskvěl. Druhá půle nabídla sílící tlak Eibaru, ale jalový. Getafe po nervózním závěru cenné tři body uhájilo.

21.04.18 16:15 Celta de Vigo 1:1 Valencia
Branky: 63. M. Gómez González  – 59. S. Mina Lorenzo

Stadion Balaídos byl ve 34. kole La Ligy svědkem atraktivního souboje mezi Celtou Vigo a Valencií. Zajímavých 90 minut vítěze nenašlo, po remíze 1-1 se body dělily.

Už v prvním poločase bylo na obou stranách několik dobrých možností, jak otevřít skóre, dobře chytající Sergio i Neto ale byli hlavními postavami. V podobném duchu se pokračovalo i po změně stran, rušno bylo v obou vápnech, o něco nebezpečnější přece jenom byla Valencia.

A právě hosté udeřili po hodině hry jako první, kdy skóroval Santi Mina, jenž gól do sítě bývalého klubu neslavil. Radost vydržela Netopýrů jen několik minut, neboť bleskově vyrovnal Maxi Gómez. Nejlepší možnost na vítězný gól měl Ferrán, na skvělého Sergia si však nepřišel. I proto se oba týmy rozešly smírně.

22.04.18 12:00 Girona 0:2 Espanyol
Branky: 43. G. Moreno Balaguero , 55. G. Moreno Balaguero

Espanyol dal zapomenout na krizi, která stála místo Quique Sáncheze Florese, a v katalánském derby vyhrál na půdě Girony 2-0, obě branky vsítil Gerard Moreno.

Pro Gironu znamená dnešní prohra krok zpět v boji o Evropskou ligu, Espanyol naopak získal půdu pod nohama na chvostu tabulky a není v přímém nebezpečí. Nový lodivod David Gallego si snad ani nemohl přát lepší začátek angažmá u prvního týmu Pericos.

Děkovat za vítězství může Gerardu Moreno, jenž na konci první půle ukázal tvrdé zakončení, deset minut po začátku té druhé prozměnu technické. V obou případech se radoval z gólu. Girona také měla své šance, jenže ani ty nejvyloženější nedokázala využít. Domácím nechybělo tradiční nasazení, avšak potýkali se s nepřesnostmi. Proto odcházejí bez bodu.

22.04.18 16:15 Málaga 2:0 Real Sociedad
Branky: 11. A. González Morales , 35. Y. En-Nesyri

Málaga zaslouženým vítězstvím ukončila Imanolův efekt a připravila Realu Sociedad první prohru pod novým koučem. Jenže pro Andalusany jde o slabou útěch, sestupu se stejně nevyhnou.

Může ale jít o dobrý příklad, že pokud nechají na hřišti vše, mohou se rychle do Primery vrátit. Zápasy jako ten dnešní by se ze strany Málagy v letošní sezóně daly spočítat na prstech jedné ruky a by nebyly potřeba všechny. Andalusané vyhráli zaslouženě, netrpěli a měli zápas pod kontrolou.

Oba góly padly v prvním poločase, nejprve si Adrián dobře zpracoval míč na prsou a přesně zakončil, aby později Chory Castro obehrál hned několik protihráčů, přesným centrem našel En-Nesyriho a domácí vedli již 2-0. Real Sociedad působil odevzdaným dojmem. Jeho výkon zaujal jen statistikou faulů, Baskové se totiž během celého střetnutí nedopustili ani jednoho nedovoleného zákroku.

22.04.18 18:30 Las Palmas 0:4 Deportivo Alavés
Branky: 51. M. El Haddadi Mohamed , 73. M. El Haddadi Mohamed , 79. Álvaro Medrán , 90. R. Sobrino Pozuelo

Bez fotbalu a bez cti. Tak míří Las Palmas do Segundy, kam je poslal domácí debakl s Alavésem, který na Gran Canarii triumfoval 4-0. Ostrované přišli i o matematickou možnose se zachránit, Alavés si naproti tomu zajistil setrvání mezi elitou.

První poločas nabídl nudnou podívanou, z níž vybočil jen dalekonosný pokus Javi Castellana na jedné a Sobrinova střela na druhé straně. První šanci druhé půle měli domácí, Etebovi zkazila radost branková konstrukce.

Od té chvíle přestaly Las Palmas existovat a jejich obrana jen marně naháněla hostující fotbalisty. Dvakrát Munir, Medrán a Sobrino poslali míč za Lizoainova záda, brankář žlutomodrých byl bezmocný. Vysoká prohra 0-4 znamená pro Las Palmas jistotu sestupu, Alavés se naproti tomu může těšit na další sezónu v La Lize.

22.04.18 20:45 Atlético Madrid 0:0 Real Betis

Zatímco včera si na stadionu Wanda Metropolitano otevřela Barcelona ve finále Copa del Rey střelnici a smetla Sevillu pětigólovým přídělem, dnes se na stejném stánku čekalo na branku marně a Atlético remizovalo s Betisem 0-0.

Výsledek vyhohoval oběma týmům. Pro Atlético znamená potvrzení umístění na druhé příčce, pro Betis páté střetnutí bez inkasovaného gólu za sebou a další krok do Evropské ligy. Diego Simeone šetřil některá klíčová jména a Atlético nebylo tak nebezpečné, jak je u něj obvyklé.

Jen Saúl vybočil z nudy a orazítkoval břevno. To už v době, kdy za Betis chytal neprověřený Pedro López, neboť Dani musel střídat kvůli zranění. Nejblíže gólu měl z Betisu Tello, proti byla tyč. Na remíze 0-0 se tak nic nezměnilo.

23.04.18 21:00 Athletic Club 1:3 Levante
Branky: 8. R. García Escudero  – 42. E. Bardhi , 44. E. Bardhi , 90. J. Morales Nogales
09.05.18 20:00 FC Barcelona 5:1 Villarreal
Branky: 11. P. Coutinho Correia , 16. Paulinho , 45. L. Messi , 87. O. Dembélé , 90. O. Dembélé  – 54. N. Sansone
09.05.18 21:30 Sevilla 3:2 Real Madrid