ψ

ŠpanělskýFotbal.cz pozastavuje svou činnost

Vážení čtenáři a fanoušci španělské kopané, s lítostí vám oznamujeme, že náš portál pozastavuje činnost.

Webová stránka ŠpanělskýFotbal.cz spatřila světlo světa jako amatérský projekt před více než pěti lety. Během té doby prošla jednou velkou grafickou obměnou a celou řadou inovací, vždy s cílem zlepšit informovanost českých příznivců (zejména) o La Lize a zpestřit jim chvíle strávené na webu.

Jakožto šéfredaktor si možná odvážně dovolím tvrdit, že se to po většinu virtuálního života webu ŠpanělskýFotbal.cz dařilo, v posledních měsících však začal portál stagnovat, ať už jde o kvalitu obsahu, protože vzhledem k časové náročnosti plnění statistik, opečovávání Tipligy, Tipovací soutěže, hry Liga Fantástica atd. nezbýval čas na to nejdůležitější - články a zajímavé střípky z historie i současnosti španělské kopané, návštěvnost či jeho celkové vylepšování. Zkrátka se nepodařilo udělat další krok v pomyslné kariéře - posun do první ligy. Nápadů (ať už jde o funkce webu nebo tématické články), jak získat "body do tabulky" a vyšvihnout se mezi elitu, máme stále takřka nekonečné množství, není ale možné je realizovat na portálu, který je "jen pro zábavu" a tvořený ve volném čase.

Zkrátka jsme nechtěli dopustit, aby se ŠpanělskýFotbal.cz stal jedním z mnoha, aby zapadl do průměru. A protože razím heslo, že než něco dělat jen na půl plynu, tak je lepší to nedělat vůbec, došlo na rozhodnutí web pozastavit. Jde o smutnou chvíli, ale nikoliv o prohru. Přestože na portálu "pracovali" jen dobrovolníci bez jakéhokoliv nároku na honorář, vytvořil si ŠpanělskýFotbal.cz určité jméno a základnu čtenářů, a to bez jakékoliv placené reklamy, což považuji za úspěch.

Pozastavení portálu mě mrzí o to více, že si stále myslím, že informovanost o La Lize napříč českými médii (včetně těch největších) je na velmi slabé úrovni, což je dáno i absencí specializovaného webu právě na fotbal v této zemi, a stále ve mně je touha pokoušet o její zvýšení a naděje na nalezení silného partnera, který mezery na trhu využije a pomůže ŠpanělskýFotbal.cz nejen vzkřísit, ale hlavně posunout o level výš. Avšak rozum tentokrát zvítězil nad srdcem.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem čtenářům a fanouškům, kteří si k webu ŠpanělskýFotbal.cz našli cestu a trávili na něm čas, oživovali diskuse nesmrtelnými hláškami a zasloužili se o vytvoření pevného jádra, které doufám zůstane v kontaktu i nadále (například prostřednictvím naší stránky na Facebooku, která bude stále aktivní a aktualizovaná). Dále spolumajiteli Romanu Jankovi, že dokázal ve volném čase vytvořit profesionální web špičkové kvality. A samozřejmě také všem redaktorům, zejména těm nejvytrvalejším - Janu Preislerovi, jehož informace ze zákulisí "menších" klubů byly jedinečné, Romaně Harmatové a Rastislavu Andrášovi, kteří pohohli stránce ŠpanělskýFotbal.cz získávat čtenáře i za hranicemi ČR, a Jiřímu Lapáčkovi, autorovi slohově květnatých článků. 

Není to sbohem, ale na shledanou.

Karel Štekl (šéfredaktor, email), Roman Janko (programátor, email),