Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Atlético Madrid - FC Barcelona (reportáž)

Atlético Madrid - FC Barcelona, 14.10.17 (reportáž)

14.10.17 19:45 Základní část - 8. kolo

Atlético Madrid

1:1

(1:0)

FC Barcelona

Rozhodčí: Antonio Mateu Stadion: Abanca-Balaídos (Vigo) Diváci: 0 (0%)

Atlético Madrid se stalo prvním týmem, který v letošním ročníku La Ligy obral Barcelonu o body, a to po remíze 1-1 na stadionu Metropolitano.

Barcelona začala zostra a hned po třiceti vteřinách se ocitl v šanci Messi, slabé zakončení ale nasměroval jen do boční sítě. Barcelona měla sice herní převahu, jenže Atlético bylo nebezpečnější. Griezmanna v tutovce ještě skvěle vychytal Ter Stegen, na přesnou střelu Saúla o několik minut později už dosáhnout nedokázal.

Jan Oblak se poprvé zapotil v 56. minutě, kdy mu rukavice vyprášila rána Suáreze. Před domácí svatyní začalo pořádně přituhovat, přímý kop Lionela Messiho zastavila tyč, střelu stejného fotbalisty Oblak nadvakrát ztlumil a do třetice mířil Argentinec těsně vedle. Neuspěl ani Luis Suárez, jehož příležitost zmařil reflex Oblakovy pravačky. O minutu později už Uruguayec slavil vyrovnání, a to po hlavičce po ideálním centru Sergi Roberta. V protože v závěru Luis Suárez nedosáhl na pobídku André Gomese a Messiho přímý kop skončil v Oblakově koši, zrodila se na Wandě remíza.

logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (4-4-2): J. Oblak, D. Godín, Filipe Luis, Juanfran, S. Savić, Gabi, J. Resurrección Merodio, S. Ñíguez, Y. Ferreira Carrasco, Á. Correa, A. Griezmann
Náhradníci: M. Moyà Rumbo, J. Giménez de Vargas, L. Hernández, N. Gaitán, T. Partey, Fernando Torres, K. Gameiro
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-4-2): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, N. Cabral Semedo, S. Umtiti, André Gomes, I. Rakitić, Iniesta, S. Busquets i Burgos, L. Messi, L. Suárez Díaz
Náhradníci: J. Cillessen, J. Mascherano, L. Digne, S. Roberto Carnicer, D. Suárez Fernández, Paulinho, Deulofeu
Střídaní domácího týmu
59' N. Gaitán Á. Correa
73' T. Partey Y. Ferreira Carrasco
83' Fernando Torres Gabi
Střídání hostujícího týmu
61' Deulofeu Iniesta
61' S. Roberto Carnicer N. Cabral Semedo
79' Paulinho I. Rakitić