Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Deportivo Alavés - Las Palmas (reportáž)

Deportivo Alavés - Las Palmas, 08.12.17 (reportáž)

08.12.17 21:00 Základní část - 15. kolo

Deportivo Alavés

2:0

(1:0)

Las Palmas

Rozhodčí: David Medié Jiménez Stadion: Estadio de Mendizorroza Diváci: 18,567 (94%)

Alavés zvládl vítězně i druhý zápas pod vedením Abelarda a poprvé v sezóně dokázal vyhrát dvakrát v řadě. Tentokrát to odnesly Las Palmas, přímý konkurent v boji o záchranu, jejichž výkon byl na Mendizorroze doslova tristní.

Naopak Alavés pod novým kouček viditelně ožil. Hráči se rvou o každý balón, pozorně brání a vysoko napadají. Odměna přišla v polovině prvního poločasu, kdy Ibai Gómez navázal další trefou na hattrick z Girony. Náskok domácích mohl být i vyšší, jenže Lizoain byl nejlepším mužem hostů, což o lecčems vypovídá...

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Ostrované jen bezmocně sledovaly útoky Alavésu vedené zejména po celý zápas skvělým Pedrazou. Munir deset minut po pauze skóre navýšil na 2-0, což byl konec hostujících nadějí. Las Palmas sice držely balón, ale šanci za šancí měl Alavés. Nemusí ho ani mrzet, že žádnou další neproměnil, tři body po výhře 2-0 bere i tak. A zcela zaslouženě.

logo Deportivo Alavés: (Abelardo Fernández Antuña) Základní sestava (4-4-2): F. Pacheco Flores, A. Ruano Delgado, G. Maripán, M. Aguirregabiria Padilla, R. Duarte Sánchez, A. Pedraza Sag, I. Gómez Pérez, J. Franco Alviz, M. García Sánchez, T. Pina Isla, M. El Haddadi Mohamed
          Náhradníci: A. Sivera Salvá, A. Diéguez Grande, Álvaro Medrán, D. Torres Rojas, M. Wakaso, Bojan, C. Santos Kwasniewski
          logo Las Palmas: (Hernán Pérez Cuesta) Základní sestava (4-2-3-1): R. Lizoáin Cruz, D. Castellano Betancor, J. Navarro Jiménez, M. Lemos Merladet, Míchel, J. Castellano Betancor, J. Gómez Umpiérrez, J. Viera Ramos, J. Calleri, L. Rémy, O. Tannane
          Náhradníci: L. Chichizola, A. Artiles Oliva, Borja Herrera, David García, H. Santana Trujillo, Sergi Samper, H. Toledo