Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Deportivo La Coruña - Málaga (reportáž)

Deportivo La Coruña - Málaga, 06.04.18 (reportáž)

06.04.18 21:00 Základní část - 31. kolo

Deportivo La Coruña

3:2

(1:1)

Málaga

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Estadio Municipal de Riazor (A Coruña (La Coruña)) Diváci: 16,932 (0%)

Bylo to devadesát minut o naději. O šanci na změnu sezóny z hororové na úspěšnou. Vítěz mohl být jen jeden a štěstí se usmálo na Deportivo, které v zápase nečekaně bohatém na góly udolalo Málagu 3-2.

Utkání ukázalo důvody, proč jde o týmy pohybující se na chvostu tabulky. Čtyřikrát v řadě přesně přihrát pro ně často znamenalo nadlidský úkol, k němuž se přidaly chyby v obraně. Zatímco pro Málagu s v podstatě fatálními důsledky, neboť po dnešním výsledku ji lze považovat za jasného sestupujícího, Deportivo se v devátém mači pod vedením Seedorfa konečně dočkalo triumfu.

Cesta k němu byla trnitá. Lucas Pérez sice rychle poslal Depor do vedení, když proměnil penaltu nařízenou za okatý faul Luise Hernándeze na jeho osobu, jenže Málaga srovnala krok díky trefě po rohovém kopu na konci půle. Na další gól se čekalo až do 73. minuty. Depor dobře zakombinoval a Mosquerovu pobídku využil Adrián. Jenže i tentokrát hosté srovnali, a to bleskově opět Rolanem. Hrdinou se stal Adrián, jenž v závěru zamířil přesně k tyči a zajistil Deportivu tři body. Tři body, jejichž skutečnou hodnotu určí až další ligová kola.

logo Deportivo La Coruña: (C. Seedorf) Základní sestava (4-3-1-2): R. Martínez Andrade, Albentosa, Fernando Navarro, J. Moreno Fuertes, S. da Silva Júnior, E. Çolak, Guilherme, P. Mosquera Parada, S. Muntari, A. López Álvarez, L. Pérez Martínez
Náhradníci: M. Koval, F. Schär, B. Valle Balonga, C. Borges, F. Valverde Dipetta, Z. Bakkali, F. Andone
logo Málaga: (José González) Základní sestava (4-4-2): R. Jiménez Gago, I. Miquel i Pons, L. Hernández Rodríguez, Miguel Torres, R. Rosales Altuve, G. Castro, M. Iturra, M. Lacen, D. Rolan, I. Success, Y. En-Nesyri
Náhradníci: A. Prieto Albert, F. Ricca, A. González Morales, S. Gontán Gallardo, Samu, B. González Tomás, Bueno
Střídání hostujícího týmu
56' Samu I. Success
68' A. González Morales M. Lacen
79' B. González Tomás G. Castro