Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Girona - Las Palmas (reportáž)

Girona

6:0

(1:0)

Las Palmas

Rozhodčí: Mario Melero López Stadion: Estadi Municipal de Montilivi Diváci: 10,037 (70%)

Zápas jako ze zlého snu prožili fotbalisté Las Palmas na stadionu Montilivi, kde naopak domácí Gironu nadchlo snových devadesát minut, během kterých nadělila bezmocnému sokovi šest gólových úderů.

Jestliže si fanoušci Las Palmas slibovali od příchodu Paca Jémeze na lavičku zlepšení, pak zatím musejí být hodně zklamaní. Mužstvo i nadále zůstává bez duše, a pokud nedojde k radikální změně, bude v příští sezóně působit v Segundě.

Girona naproti tomu předvedla dokonalý výkon. Přitom v první půli padla jen jedna branka, a to z penalty za zákrok Castellana na Portua, kterou proměnil Stuani. Ve druhém poločase přišla doslova katalánská smršť. Olunga hattrickem Borja García a Portu upravili skóre na vysokých 6-0, což je historicky nejvyšší výhra Girona v Primeře, v níž letos debutuje.

logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-4-2-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Mojica Palacio, J. Ramalho Chimeno, J. Ramírez López, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, F. Benítez Caraballo, P. Pons Riera, C. Stuani Curbelo
Náhradníci: Iraizoz, P. Maffeo Becerra, Planas, A. García Serrano, D. Timor Copoví, Douglas Luiz, M. Olunga
logo Las Palmas: (Francisco Jémez Martín) Základní sestava (3-4-2-1): R. Lizoáin Cruz, A. Gálvez Jimena, David García, J. Navarro Jiménez, G. Peñalba, J. Castellano Betancor, J. Samperio Bustara, J. Viera Ramos, Momo, H. Toledo, J. Calleri
Náhradníci: L. Chichizola, D. Rodríguez Santana, M. Lemos Merladet, A. Aquilani, A. Halilović, J. Gómez Umpiérrez, P. Domínguez Placeres