Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Málaga - Athletic Club (reportáž)

Málaga - Athletic Club, 23.09.17 (reportáž)

23.09.17 18:30 Základní část - 6. kolo

Málaga

3:3

(1:1)

Athletic Club

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande Stadion: Estadio La Rosaleda Diváci: 0 (0%)

Stadion La Rosaleda viděl v šestém kole fantastické utkání korunované úžasným zmrtvýchvstáním Málagy, která dokázala špatně se vyvíjející duel dotáhnout po výsledku 3-3 k prvnímu bodu ligového ročníku. Zápasu nechybělo nic. Nasazení, góly, polemika i dramatická koncovka. To vše se vtěsnalo do 90minutového představení.

Po prvním poločase byl nerozhodný stav 1-1. Zasloužili se o něj Aritz Aduriz, jenž už ve čtvrté minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul Luise Hernándeze na Muniaina, a Rolan, jehož parádní obstřel Kepy z hranice vápna se stal adeptem na gól kola. K vidění byly i další šance, Roberto i Kepa však byli klíčovými postavami.

Jestliže se fanoušci v první půli nenudili, pak v té druhé neměli čas ani pořádně vydechnout. Athletic se dostal do vedení po rychlém brejku, na jehož konci zatloukl Williams balón neomylně pod břevno. Domácí se dožadovali odpískání faulu na Kuzmanoviće a pocit křivdy v záložníkovi Málagy zůstal, o chvíli později schytal dvě žluté karty za protesty během několika vteřin a byl vyloučen. Když Williams povedenou technickou střelou upravil na 3-1 pro Athletic, zdálo se, že je rozhodnuto.

Málaga ovšem našla síly k úžasnému závěru. Baysse a Rolan během čtyř minut i ve sníženém počtu hráčů zvládla dorovnat skóre ke konečnému výsledku 3-3. Málaga ukázala, že se s ní musí počítat a věří, že přesně takový zápas může otočit dosavadní průběh sezóny o 180 stupňů.

logo Málaga: (José Miguel González Martín del Campo) Základní sestava (4-5-1): R. Jiménez Gago, F. Ricca, L. Hernández Rodríguez, P. Baysse, R. Rosales Altuve, A. González Morales, A. Mula Sanchez, J. García del Pozo, Z. Kuzmanović, B. González Tomás, D. Rolan
Náhradníci: A. Prieto Albert, J. Pérez López, Miguel Torres, E. Rolón, J. Añor Acosta, J. Rodríguez Menéndez, S. Gontán Gallardo
logo Athletic Club: (José Ángel Ziganda Lacunza) Základní sestava (4-2-3-1): Kepa, A. Laporte, Í. Lekue Martínez, M. Balenziaga Oruesagasti, U. Núñez Gestoso, I. Córdoba Kerejeta, M. San José Domínguez, M. Vesga Arruti, A. Aduriz Zubeldia, I. Muniain Goñi, I. Williams Arthuer
Náhradníci: I. Herrerín Buisán, E. Bóveda Altube, A. Aketxe Barrutia, A. Iturraspe Derteano, B. Etxebarria Urkiaga, R. García Escudero, Susaeta