Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Betis - Valencia (reportáž)

Real Betis - Valencia, 15.10.17 (reportáž)

15.10.17 20:45 Základní část - 8. kolo

Real Betis

3:6

(0:2)

Valencia

Rozhodčí: Jose Maria Sanchez Martinez Stadion: Estadio Benito Villamarín Diváci: 0 (0%)

Další nadmíru atraktivní zápas Betisu tentokrát fanoušky Verdiblancos nepotěšil, neboť jejich miláčci na Villamarínu podlehli po divokém průběhu v přestřelce Valencii poměrem 3-5. Domácí nedokázali dotáhnout závěrečné zmrtvýchvstání a musejí se smířit s prohrou.

S prohrou s Valencií, která jako každý týden i tentokrát potvrdila, že je zkrátka skvěle seřízeným strojem. Marcelino udělal z Netopýrů mužstvo, jehož jedinou vidinou je sbírat body po třech. Doma, venku, v roli favorita, v těžkých zápasech, Valencia má své cíle a jde za nimi bez ohledu na okolnosti.

Kondogbia a Guedes, jehož rána z poslední minuty kandiduje na gól kola, nasměrovali Valencii k výhře už po prvním poločase. Když byla nedlouho po změně stran nařízena penalta za ruku Kondogbii, byla to pro Betis šance vrátit se do zápasu. Neto ale pokus Sergia Leóna zmařil a Valencia trestala. Rodrigo zvýšil na 3-0 pro Marcelinovu partu a Santi Mina šťastně rovnou na 4-0. Zdálo se, že je hotovo.

Jenže poté přišel na hřiště Joel Campbell, jehož účast přinesla revoluci. Campbellova branka ze 79. minuty darovaná Parejovou špatnou malou domů vypadala jako kosmetická úprava skóre, ale když po jeho pasu vstřelil Sanabria další gól, tribuny ožily. Tellova precizní technická střela zapadla přesně k tyči a Betis se třemi zásahy během pouhých pěti minut dostal na rozdíl jediného gólu. Villamarín i přes to, že mnoho fanoušků odešlo za stavu 0-4, šílel a fanaticky hnal Betis za dokončením zázraku. Pro něj však neměli hosté pochopení. Zaza a Andreas Pereira po povedených kontrech uzavřeli set poměrem 6-3.

logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (4-3-3): A. Adán Garrido, A. Barragán Fernández, A. Mandi, R. Durmisi, Z. Feddal, Fabián Ruiz, J. Guardado Hernández, J. Narváez Solarte, J. Sánchez Rodríguez, A. Sanabria Ayala, S. León Limones
Náhradníci: D. Giménez Hernández, Jordi Amat, R. Navarro Mazuelos, F. Guerrero Martín, V. Camarasa Ferrando, C. Tello Herrera, J. Campbell
logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, E. Garay, I. Vidal Miralles, J. Gayá Peña, J. Murillo Cerón, C. Soler Barragán, D. Parejo Muñoz, G. Ganchinho Guedes, G. Kondogbia, R. Moreno Machado, S. Zaza
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, A. Latorre Grueso, G. de Abreu, M. Montoya Torralbo, Andreas Pereira, I. Gil de Pareja Vicent, S. Mina Lorenzo