Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Madrid - Sevilla (reportáž)

Real Madrid - Sevilla, 09.12.17 (reportáž)

09.12.17 16:15 Základní část - 15. kolo

Real Madrid

5:0

(5:0)

Sevilla

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 76,924 (95%)

Real Madrid díky exkluzivní první půli, v níž vstřelil všech pět branek, smetl odevzdanou Sevillu 5-0. Dvěma góly se na vysoké výhře podílel čerstvý držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo, jenž trofej před výkopem ukázal fanouškům.

Uběhlo jen něco málo přes dvě minuty a Nacho poslal favorita po šťastném odrazu po rohovém kopu do vedení. Sevilla nebyla v úvodu horší, ale druhý inkasovaný gól z kopačky Cristiana Ronalda po skvělém pasu Asensia ji dostal do kolen. Od té doby domácí vládli a skóre narůstalo. Nepříliš dobře kopnutá penalta za ruku Jesúse Navase proklouzla Ricovi pod tělem do branky, druhý zásah pro portugalskou hvězdu. Toni Kroos a Achraf po přiťuknutí Benzemy určili poločasový stav na pro hosty potupných 0-5.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se dohrávala jen z povinnosti. Sevilla nedokázala v útoku takřka nic vymyslet a domácí sundali nohu z plynu, výjimkou byla jen tyč po hlavičce Benzemy. Real Madrid předvedl po utkání proti Dortmundu další povedený výkon a zaslouženě zvítězil, Sevilla potvrdila, že na Bernabéu se jí dlouhodobě nedaří.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-4-2): K. Navas, A. Hakimi, J. Fernández Iglesias, J. Vallejo Lázaro, M. Vieira da Silva Júnior, L. Modrić, L. Vázquez Iglesias, M. Asensio Willemsen, T. Kroos, Cristiano Ronaldo, K. Benzema
Náhradníci: F. Casilla Cortés, T. Hernández, D. Ceballos Fernández, F. Alarcón Suárez, M. Kovačić, M. Llorente Moreno, B. Mayoral Moya
logo Sevilla: (E. Berizzo) Základní sestava (4-3-3): S. Rico González, C. Lenglet, G. Mercado, L. Carole, S. Kjær, É. Banega, F. Vázquez, G. Pizarro, J. Navas González, L. Muriel, M. Agudo Durán
Náhradníci: D. Soria Solís, Ganso, J. Correa, J. Geis, M. Krohn-Dehli, Pablo Sarabia, W. Ben Yedder