Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Valencia - Girona (reportáž)

Valencia

2:1

(1:1)

Girona

Rozhodčí: David Fernandez Borbalan Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 27,749 (51%)

Valencia se vrátila na vítěznou kolej, ačkoliv se na body proti nováčkovi z Girony na Mestalle hodně nadřela. Přestože nedal gól, byl nejdůležitější postavou skvěle hrající Guedes.

Byli to však hosté, kdo udeřil jako první. Mojica perfektně odcentroval a Portu prodloužil hlavou balón do sítě, Neto byl odsouzen do role diváka. Netopýři byli zaskočení, ale s postupujícím časem začali mít navrch. Gólově to potvrdila 27. minuta, kdy si Guedesův centr srazil do vlastní sítě Ramalho.

Krátce po začátku druhých 45 minut nařídil rozhodčí pokutový kop za faul na Gayu, Parejo se z puntíku nemýlil. Girona se tlačila dopředu za vyrovnáním, nedaleko k němu měl Stuani, avšak Neto byl pozorný. A protože debutující Vietto svou šanci rovněž neproměnil, zvítězila Valencia těsně 2-1.

logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, E. Garay, G. de Abreu, I. Vidal Miralles, J. Gayá Peña, Andreas Pereira, D. Parejo Muñoz, G. Ganchinho Guedes, G. Kondogbia, R. Moreno Machado, S. Mina Lorenzo
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, A. Latorre Grueso, R. Nunes Vezo, F. Torres García, I. Gil de Pareja Vicent, N. Maksimović, L. Vietto
logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-5-2): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Mojica Palacio, J. Ramalho Chimeno, J. Ramírez López, P. Maffeo Becerra, A. Granell Nogué, C. Portugués Manzanera, D. Timor Copoví, P. Pons Riera, C. Stuani Curbelo
Náhradníci: Iraizoz, A. García Serrano, B. García Freire, Douglas Luiz, F. Benítez Caraballo, M. Moreno, M. Olunga