Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Levante - Valencia (reportáž)

Levante

2:4

(2:1)

Valencia

Rozhodčí: David Medié Jiménez Stadion: Estadio Ciudad de Valencia Diváci: 23,167 (88%)

Levante ztratilo na Ciutat dvougólový náskok a derby se muselo poklonit před Valencií. Netopýři skvělou jízdou stav otočili a slaví vítězství 4-2.

Levante vstoupilo do střetnutí skvěle a po dvaceti minutách vedlo již 2-0. Roger nachytal Cillessena střelou na přední tyč a stejné jméno nese i druhý gól, který padl z pokutového kopu. Velmi kontroverzního pokutového kopu, neboť opakované záběry naznačily, že k faulu mohlo dojít již před hranicí velkého vápna. Další komplikací bylo pro Valencii zranění Cillessene, jehož musel nahradit Jaume. Naopak první vzpruhu znamenalo snížení v nastaveném čase úvodní půle, po rohu se míč odrazil od Rogera do vlastní branky.

Ve druhém poločase stačily hostům dvě minuty, aby obrat dokonali. Gameiro měl při vyrovnání v 57. minutě snadnou úlohu, o chvíli později se opřel do balónu, který paráradní střelou nedal Aitorovi šanci. Po vyloučení domácího Falcóna bylo jasné, že Valencia si už výhru vzít nenechá. Naopak ji ještě vylepšil Ferran Torres.

logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (4-4-2): A. Fernández Abarisketa, C. Clerc Martínez, E. Falcón Falcón, J. Andújar Moreno, J. Miramón Santagertrudis, E. Bardhi, J. Gómez Campaña, J. Morales Nogales, N. Radoja, R. Rochina Naixes, R. Martí Salvador
Náhradníci: O. Olazábal Paredes, A. García Aranda, G. Pereira Cejudo, N. Vukčević, B. Mayoral Moya, H. Santos Fortes, S. León Limones
logo Valencia: (Albert Celades López) Základní sestava (4-1-4-1): J. Cillessen, E. Garay, G. de Abreu, J. Costa Jordá, C. Soler Barragán, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Coquelin, F. Torres García, K. Gameiro, R. Moreno Machado
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, J. Gayá Peña, M. Diakhaby, T. Rendall Correia, V. Esquerdo Santas, M. Gómez González, M. Vallejo Galván