Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Sevilla - SD Eibar (reportáž)

Sevilla

3:0

(0:0)

SD Eibar

Rozhodčí: Antonio Mateu Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 32,469 (71%)

Sevilla se raduje z prvního domácího vítězství sezóny, na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána porazila v útoku impotentní Eibar zaslouženě 3-0. O góly se ve druhé půli podělili Ganso, Ben Yedder a Nolito.

Eibar začal lépe, což ale nevedlo k žádné nebezpečné situaci před Ricem. Nepříliš záživný první poločas tak oživily jen dvě šance Ben Yeddera a jedna Nolita. V té úvodní orazítkoval balón tyč, ve druhé nad břevno branky Eibaru. V samotném závěru neuspěl ani Nolito, když sám před brankářem poslal míč vedle. Kaňkou na úvodních 45 minutách bylo zranění Alejova kolena po špatném dopadu, křídelník hostů musel střídat.

Hned po změně stran se poprvé měnilo skóre. Rychlou akci domácích zakončil do poloprázdné branky záložník Ganso. N'Zonzi vzápětí pálil těsně nad. Eibar poprvé vážněji zahrozil až v 70. minutě, kdy Kikeho slabý pokus vyhlavičkoval na brankové čáře Lenglet. Čtvrthodiny před koncem předvedli domácí pohlednou kombinační akci, finišující Ben Yedder měl snadnou úlohu, 2-0. To ještě nebylo ze strany Sevilly vše, poslední hřebíček do hostující rakve zatloukl po další povedené souhře v nastaveném čase Nolito.

logo Sevilla: (E. Berizzo) Základní sestava (4-1-4-1): S. Rico González, C. Lenglet, D. Martins Carriço, G. Mercado, S. Escudero Palomo, Ganso, J. Navas González, Pablo Sarabia, S. N'Zonzi, M. Agudo Durán, W. Ben Yedder
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, S. Corchia, S. Kjær, F. Vázquez, J. Correa, J. Geis, W. Montoya
logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-4-2): M. Dmitrović, A. Capa Rodríguez, I. Ramis Barrios, J. Valdés Díaz, P. Rodrigues de Oliveira, D. García Carrillo, G. Escalante, I. Alejo Peralta, T. Inui, E. García Martínez, S. Enrich Ametller
Náhradníci: A. Riesgo Unamuno, A. Gálvez Jimena, D. Juncà Reñé, C. Rivera Hernández, R. Peña Jiménez, C. Días Barbosa de Oliveira, T. Dias Correia