Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / FC Barcelona - SD Eibar (reportáž)

FC Barcelona - SD Eibar, 19.09.17 (reportáž)

19.09.17 22:00 Základní část - 5. kolo

FC Barcelona

6:1

(2:0)

SD Eibar

Rozhodčí: Alejandro Hernandez Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 0 (0%)

Pět z pěti. Barcelona zvládla další zápas vítězně, tentokrát si pohrála na Camp Nou s Eibarem, který rozdrtila 6-1. Jako obvykle byl hvězdou utkání Lionel Messi, autor čtyř přesných zásahů.

Poločasový výsledek byl pro Eibar krutý. Lionel Messi proměnil pokutový kop, když rozhodčí posoudil kontakt Gálveze se Semedem jako penaltový, a druhou trefu přidal Paulinho, jenž tentokrát nastoupil v základní sestavě a odvděčil se Valverdemu tím nejlepším možným způsobem. Stoprocentní šance Enricha ze samotného úvodu tak přišla vniveč, stejně jako dobrá hra hostujícího celku.

Druhý poločas už ovládli Katalánci. Denis Suárez zvýšil už na 3-0, na pohodě domácích nic nezměnila ani snižující branka Enriche, protože poté si vzal slovo ten nejlepší a dvěma góly dokončil svůj hattrick. Ani to Messimu nestačilo a tři minuty před koncem se dokázal prosadit počtvrté v zápase. Přestože výkon Barcelony nabídl některé otazníky, jednoznačně je přehlušily čtyři vykřičníky čísla deset, které nepamatuje tak skvělý vstup do sezóny, jako je ten letošní.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Mascherano, L. Digne, N. Cabral Semedo, D. Suárez Fernández, Iniesta, Paulinho, S. Busquets i Burgos, Deulofeu, L. Messi
Náhradníci: J. Cillessen, A. Vidal Parreu, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, T. Vermaelen, I. Rakitić, L. Suárez Díaz
logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-2-3-1): M. Dmitrović, A. Arbilla Zabala, A. Capa Rodríguez, A. Gálvez Jimena, D. Juncà Reñé, P. Rodrigues de Oliveira, D. García Carrillo, G. Escalante, J. Jordán Moreno, T. Inui, S. Enrich Ametller
Náhradníci: A. Riesgo Unamuno, D. Rodríguez Lombán, J. Valdés Díaz, C. Rivera Hernández, R. Peña Jiménez, C. Días Barbosa de Oliveira, T. Dias Correia