Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Levante - Girona (reportáž)

1:2

(0:0)

Girona

Rozhodčí: referee5 Stadion: Estadio Ciudad de Valencia Diváci: 0 (0%)

Girona využila výhrou nad Realem Madrid posílené morálky a dobyla v souboji dvou nováčku Primera División stadion Levante výsledkem 2-1.

Zatímco Katalánci se vznášejí v oblacích a poslední dny a týdny si vyloženě užívají, což bylo patrné i dnes, kdy šli odhodlaně za vítězstvím, tak na Levante po dobrém vstupu do sezóny padla deka, kterou ze sebe nemůže shodit. Až příliš lpí na defenzivě a dopředu se mu nedaří. Girona ovládla první půli, neuběhlo ani deset minut a hosté už zaznamenali šance Stuaniho a Granella. Stejní hráči zahrozili i na konci poločasu, Levante předtím zkoušelo štěstí Moralesem a Bardhim.

První změna skóre přišla po hodině hry a stála za to. Nádherná rána, kterou vyslal Borja García, zapadla do horního rohu branky. V 83. minutě se Pere Pons zbavil obránce a předložil míč Stuanimu, jenž náskok Girony zdvojnásobil. Gól Ünala z nastaveného času už skóre jen korigoval.

logo Levante: (Juan Muñiz) Základní sestava (4-1-4-1): R. Fernández-Cavada Mateos, Toño, J. Rodríguez Benito, P. López Muñoz, S. Postigo Redondo, E. Bardhi, J. Gómez Campaña, J. Lerma, J. Morales Nogales, D. Remeseiro Salgueiro, E. Ünal
Náhradníci: O. Olazábal Paredes, A. Luna Rodríguez, R. Suárez Pier, C. Doukouré, I. López Álvarez, Samu, E. Boateng
logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-4-2-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramírez López, Muniesa, P. Maffeo Becerra, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, F. Benítez Caraballo, P. Pons Riera, C. Stuani Curbelo
Náhradníci: Iraizoz, J. Mojica Palacio, J. Ramalho Chimeno, A. García Serrano, D. Timor Copoví, Douglas Luiz, O. Kayode