Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Villarreal - Sevilla (reportáž)

Villarreal

2:3

(1:0)

Sevilla

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas Stadion: Estadio de la Cerámica Diváci: 18,698 (80%)

Villarreal poprvé pod Callejovým vedením poznal přemožitele, nad jeho síly byla Sevilla. Přestože na Estadio de la Cerámica prohrávala už 0-2, odváží si všechny body po úžasném obratu na definitivních 3-2.

Žlutá ponorka byla v úvodním poločase lepším týmem, což potvrdila i gólově. Rychlou akci zakončila přesná Baccova přihrávku na ve formě hrajícího Bakambua, jenž zatloukl kulatý nesmysl pod břevno branky Sergia Rica.

Když zvýšil v 53. minutě po dlouhém sólu samotný Bacca již na 2-0 pro domácí, zdálo se, že je hotovo. Jenže Sevilla stejně jako proti Liverpoolu předvedla další epické zmrtvýchvstání. Lenglet a Fran Vázquez dvěma slepenými trefami rychle srovnali skóre a obrat dokonal Éver Banega proměněnou penaltou po zákroku Víctora Ruize na Mercada. Stoper Villarrealu zároveň obdržel za faul druhou žlutou kartu a šel předčasně do kabin.

I v oslabení se Callejovi svěřenci snažili o vyrovnání, jenže ve dvou solidních příležitostech v závěrečných minutách jim chyběla přesnost. Sevilla cenné a důležité tři body z rukou nepustila.

logo Villarreal: (Javier Calleja Revilla) Základní sestava (4-3-1-2): M. Barbosa, Álvaro González, J. Costa Jordá, M. Pérez Martínez, V. Ruíz Torre, M. Trigueros Muñoz, Pablo Fornals, R. Soriano, Rodri Hernández, C. Bacca Ahumada, C. Bakambu
          Náhradníci: S. Asenjo Andrés, A. Marín Gómez, A. Rukavina, P. Francisco Torres, R. Guerra Pereyra, D. Raba Antolí, N. Sansone
          logo Sevilla: (E. Berizzo) Základní sestava (4-2-3-1): S. Rico González, C. Lenglet, G. Mercado, L. Carole, É. Banega, F. Vázquez, G. Pizarro, J. Correa, J. Geis, Pablo Sarabia, L. Muriel
          Náhradníci: D. Soria Solís, S. Corchia, Ganso, J. Navas González, M. Krohn-Dehli, M. Agudo Durán, W. Ben Yedder