Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Madrid - FC Barcelona (reportáž)

Real Madrid - FC Barcelona, 23.12.17 (reportáž)

23.12.17 13:00 Základní část - 17. kolo

Real Madrid

0:3

(0:0)

FC Barcelona

Rozhodčí: José María Sánchez Martínez Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 80,264 (99%)

Barcelona udělala velký krok k titulu a vítězstvím 3-0 na stadionu Realu Madrid odpravila podle prognóz největšího spolufavorita.

Základní sestavy nabídly po jednom překvapení. Zidane obětoval Isca pro defenzivnějšího Kovačiće, Valverde dal na pozici pravého beka přednost Sergi Robertovi před Semedem.

Real Madrid začal náporem a už ve druhé minutě se prosadil po rohu Cristiano Ronaldo, ale jeho branka nebyla kvůli jasnému offsidu uznána. Další šanci měl Portugalec po deseti minutách, v ideální pozici ale míč netrefil... Ofenziva Barcelony o sobě dala vědět až po půlhodině, ale Paulinha po ideálním pasu Messiho za obranu skvěle vychytal Keylor Navas. Vzápětí se proti Cristianu Ronaldovi blýskl Ter Stegen. Na konci poločasu zaujaly ještě hlavičky Paulinha a Benzemy. Brazilcovu zneškodnil Navas, Benzemovi zkazila radost tyč.

V 54. minutě se již skóre měnilo. Busquets si na vlastní polovině pohrál s Kroosem, založil rychlý brejk, na jehož konci byl Suárez a Barcelona šla po bezchybné akci do vedení. V další šanci napálil uruguayský útočník do boční sítě. Sergio Ramos riskoval další vyloučení úderem do krku Luise Suáreze, který ale rozhodčí chybně odměnil jen žlutým napomenutím. O chvíli později již k vyloučení došlo, a sice když Carvajal předvedl na brankové čáře brankářský zákrok rukou. Nařízený pokutový kop proměnil Messi. V samotném závěru pečetil výhru Barcelony Aleix Vidal.

Zatímco první poločas byl aktivnější vysoko napadající Real Madrid, druhá půle již zcela patřila hostům, kteří zaslouženě berou tři klíčové body.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-1-3-2): K. Navas, D. Carvajal Ramos, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, L. Modrić, M. Kovačić, T. Kroos, Cristiano Ronaldo, K. Benzema
Náhradníci: F. Casilla Cortés, J. Fernández Iglesias, T. Hernández, F. Alarcón Suárez, L. Vázquez Iglesias, M. Asensio Willemsen, G. Bale
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-4-2): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, T. Vermaelen, I. Rakitić, Iniesta, Paulinho, S. Busquets i Burgos, L. Messi, L. Suárez Díaz
Náhradníci: J. Cillessen, A. Vidal Parreu, J. Mascherano, L. Digne, N. Cabral Semedo, André Gomes, D. Suárez Fernández