Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / FC Barcelona - Real Valladolid (reportáž)

FC Barcelona - Real Valladolid, 16.02.19 (reportáž)

16.02.19 19:45 Základní část - 24. kolo

FC Barcelona

1:0

(1:0)

Real Valladolid

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 67,435 (68%)

Barcelona si díky proměněné penaltě Lionela Messiho zajistila přísun dalších tří bodů do tabulky, Valladolid zdolala na Camp Nou 1-0.

První poločas byl nezáživný. Domácí hráli v nedostatečném tempu a v závěrečné fázi jim chyběla myšlenka. A protože Valladolid si nevedl při snaze o protiútoky lépe, padla jediná branka z pokutového kopu ve 43. minutě. Míchel stáhl k zemi Piquého a Messi se nemýlil.

Po návratu z kabin se Barcelona zlepšila a šance před Masipem se začaly množit. Brankář Valladolidu však zachytal výborně, zuby si na něm vylámali Boateng a opakovaně Luis Suárez s Messim. Argentinec dostal po dalším nedovoleném zákroku, tentokrát na Coutinha, znovu příležitost z puntíku, avšak Masip jeho penaltu zlikvidoval a stejně tak i dorážku. Mrzet to číslo deset nemuselo, Valladolid si šanci na vyrovnání nevytvořil a Katalánci těsné vedení uhájili.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, T. Vermaelen, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, S. Busquets i Burgos, K. Boateng, L. Messi, O. Dembélé
      Náhradníci: I. Peña Sotorres, C. Lenglet, N. Cabral Semedo, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, L. Suárez Díaz, Malcom
      logo Real Valladolid: (Sergio González Soriano) Základní sestava (3-4-1-2): J. Masip López, A. Regal Angulo, F. Calero Villa, F. Olivas Alba, J. Martínez García, A. Tuhami, J. Fernández Moreno, M. Herrero Javaloyas, D. Verde, E. Ünal, S. Guardiola Navarro
      Náhradníci: Y. Rodríguez Oterino, J. Moyano Lujano, Borja Fernández, L. Villa Suárez, S. Gontán Gallardo, D. Čop, S. Plaza Castillo