Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / FC Barcelona - Leganés (reportáž)

FC Barcelona - Leganés, 20.01.19 (reportáž)

20.01.19 20:45 Základní část - 20. kolo

FC Barcelona

3:1

(1:0)

Leganés

Rozhodčí: Ricardo De Burgos Bengoetxea Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 50,670 (51%)

Barcelona měla po dlouhé době nakročeno k ligové ztrátě, ale poté přišel na hřiště Lionel Messi a znovu se ukázal být rozdílovým hráčem. Svůj tým dovedl k výhře nad Leganésem.

Argentinec překvapivě chyběl v základní sestavě, Barcelona i tak v prvním poločase ukázala dobré představení, a to zejména zásluhou velmi dobře hrajícího Dembélého. Právě jeho pravá kopačka se postarala o vedoucí gól, běžela 32. minuta.

Po hodině hry přišel šok, Leganés z ojedinělého útoku Brathwaitem srovnal krok. Valverde poslal na trávník Messiho a právě po jeho střele, kterou Cuéllar neudržel, vsítil z dorážky gól Luis Suárez. Při kopu došlo ke střetu uruguayského útočníka s Cuéllarem, VAR sporný gól posvětil. V nastaveném čase přikrášlil vítězství favorita sám Messi tvrdou střelou. Barcelona udolala Leganés 3-1.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, T. Vermaelen, A. Ramos de Oliveira Melo, C. Aleña Castillo, P. Coutinho Correia, S. Busquets i Burgos, L. Suárez Díaz, O. Dembélé
Náhradníci: J. Cillessen, J. Murillo Cerón, N. Cabral Semedo, A. Vidal Pardo, I. Rakitić, L. Messi, Malcom
logo Leganés: (M. Pellegrino) Základní sestava (5-4-1): I. Cuéllar Sacristán, A. Nyom, D. Siovas, J. Silva, K. Omeruo, R. Tarín Higón, J. García del Pozo, M. Vesga Arruti, Ó. Rodríguez Arnaiz, M. Braithwait, Y. En-Nesyri
Náhradníci: A. Lunin, J. Moreno Fuertes, V. Kravets, G. Gumbau Garriga, J. Eraso Goñi, N. El Zhar, Michael Santos