Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / FC Barcelona - Real Madrid (reportáž)

FC Barcelona - Real Madrid, 28.10.18 (reportáž)

28.10.18 16:15 Základní část - 10. kolo

FC Barcelona

5:1

(2:0)

Real Madrid

Rozhodčí: José María Sánchez Martínez Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 93,265 (94%)

Slavné El Clásico se opět stalo kořistí Barcelony, která zostudila Real Madrid pětigólovým přídělem ve střetnutí dvou odlišných poločasů. Bolestivá pravděpodobně bude stát Julena Lopeteguiho místo.

Základní sestavy žádné větší překvapení nenabídly, a přestože se Barcelona musela obejít bez zraněného Lionela Messiho, od prvních minut udávalo tempo hry a byla jasně lepší. Po deseti minutách vše potvrdila i gólově, Alba po samostatné akci našel přesně Coutinha, který už neměl problém otevřít skóre. Z utkání uběhla půlhodina a domácí svůj náskok navýšli. VAR odhalil faul Varana na Luise Suáreze a sám faulovaný se z nařízeného pokutového kopu nemýlil. Real Madrid o sobě dal v první půli vědět jen střelou Benzemy vysoko nad.

Do druhého poločasu vstoupili domácí až příliš uvolněně a Real Madrid toho využil ke vstřelení kontaktní branky v posledních zápasech potentním Marcelem. Hosté začali být rázem nebezpečněším týmem, Ramosova hlavička prosvištěla nad, z následné akce orazítkoval Modrić tyč. Po krásné akci Barcelony a efektním zakončení Suáreze zachránila tyč i Madriďany. Benzema v další příležitosti nehlavičkoval přesně. Stejnou částí těla si počínal lépe Luis Suárez, jenž vrátil Barceloně dvougólový náskok.

Na Uruguaycovu druhou trefu už Lopeteguiho výběr nedokázal zareagovat, naopak po kiksu Sergia Ramose zakončil Luis Suárez svůj hattrick, když elegantně poslal míč nad padajícím Courtoisem do branky. Rozložené hosty dorazil potupný pátý zásah Barcelony z hlavy Artura Vidala. Barcelona slaví vysoké vítězství 5-1, krize Realu Madrid nebere konce.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, A. Ramos de Oliveira Melo, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, R. Alcântara do Nascimento, S. Busquets i Burgos, L. Suárez Díaz
Náhradníci: J. Cillessen, J. Brandariz Movilla, N. Cabral Semedo, A. Vidal Pardo, M. El Haddadi Mohamed, Malcom, O. Dembélé
logo Real Madrid: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-3-3): T. Courtois, J. Fernández Iglesias, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, L. Modrić, T. Kroos, G. Bale, K. Benzema
Náhradníci: K. Navas, Á. Odriozola Arzallus, D. Ceballos Fernández, F. Valverde Dipetta, L. Vázquez Iglesias, M. Asensio Willemsen, M. Díaz Mejía