Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Rayo Vallecano - FC Barcelona (reportáž)

Rayo Vallecano - FC Barcelona, 03.11.18 (reportáž)

03.11.18 20:45 Základní část - 11. kolo

Rayo Vallecano

2:3

(1:1)

FC Barcelona

Rozhodčí: Alejandro José Hernández Hernández Stadion: Estadio del Rayo Vallecano (de Vallecas Teresa Rivero) Diváci: 13,785 (89%)

Barcelona nedokázala navázat na velmi dobrý z El Clásica, přesto ve Vallecas získala proti srdnatě bojujícímu a odvážně hrajícímu Rayu všechny body.

Prvních dvacet minut nenaznačovalo, že by se v Madridu mělo zrodit drama. Barcelona šla rychle do vedení Luisem Suárezem, jemuž naservíroval míč Jordi Alba, a měla hru pod kontrolou. Jenže poté Rayo zahodilo ostych a srovnalo se soupeřem krok a zásluhou Pozovy střely přesně k tyči i skóre. Luis Suárez mohl znovu vrátit vedení Kataláncům, tyč byla proti.

Ve druhém poločase mohli být fanoušci spokojení, Rayo přímočarou hrou dělalo hostům velké problémy a dostalo se do vedení, když se od tyče odrazil balón k Álvaru Garcíovi, jenž ho doklepl do sítě. Barcelona se dostala do tlaku až v závěru, Luis Suárez zkoušel štěstí nohou i hlavou, ale Alberto García byl pozorný. Když Piqué ideálně zpracoval míč pro Dembélého, byl už však domácí brankář bez šance. Skvělý obrat během chvíle dokonal Luis Suárez, Uruguayec zužitkoval ideální centr Sergi Roberta. Barcelona během tří minut otočila skóre a na cestu do Katalánska si přibalila vydřenou výhru 3-2.

logo Rayo Vallecano: (Miguel Ángel Sánchez Muñoz) Základní sestava (4-1-4-1): A. García Cabrera, A. Gálvez Jimena, Jordi Amat, L. Advíncula Castrillón, A. Moreno Lopera, G. Imbula, J. Pozo la Rosa, S. Comesaña Veiga, A. Embarba Blázquez, Ó. Trejo, R. de Tomás Gómez
Náhradníci: S. Dimitrievski, A. Ba, E. Velázquez Maldonado, Á. García Rivera, G. Kakuta, A. Alegría Moreno, T. Dias Correia
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, A. Ramos de Oliveira Melo, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, R. Alcântara do Nascimento, S. Busquets i Burgos, L. Suárez Díaz
Náhradníci: J. Cillessen, J. Brandariz Movilla, N. Cabral Semedo, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, M. El Haddadi Mohamed, O. Dembélé