Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Sevilla - FC Barcelona (reportáž)

Sevilla - FC Barcelona, 23.02.19 (reportáž)

23.02.19 15:15 Základní část - 25. kolo

Sevilla

2:4

(2:1)

FC Barcelona

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 40,661 (89%)

Sevilla je oblíbenou obětí Lionela Messiho a největší hvězda La Ligy si opět na soupeři z Andalusie s chutí smlsla. Tři góly čísla deset posunuly Barcelonu znovu o něco blíže k titulu.

V rušném prvním poločase padly tři branky. Sevilla dvakrát využila nedůslednosti hostující obrany. Na gól Jesúse Navase po ideálně provedeném brejku ještě Lionel Messi odpověděl nádherným volejem po centru Rakitiće, na Mercadův zásah ze závěru půle už ale Kataláncům nezbyl čas.

Po příchodu z kabin ho ale měli dost, čehož využili k otočení výsledku. Nejprve Vaclík špatně rozehrál a balón se dostal přes Rakitiće a Dembélého až k Messimu, jenž tentokrát zamířil mimo dosah českého brankáře pravačkou. Pět minut před koncem se míč odrazil znovu k Messimu a Argentinec tentokrát zvolil elegantní přehození gólmana. Stejné zakončení zopakoval v nastaveném čase Suárez, jehož trefa určila konečný stav. Barcelona díky Messiho hattricku dobyla Pizjuán výsledkem 4-2.

logo Sevilla: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (4-4-1-1): T. Vaclík, G. Mercado, M. Wöber, S. Gómez Solà, S. Kjær, É. Banega, J. Navas González, M. Rog, Pablo Sarabia, Q. Promes, W. Ben Yedder
      Náhradníci: J. Soriano Oropesa, Guilherme Arana, F. Vázquez, I. Amadou, R. Mesa Quevedo, André Silva, M. El Haddadi Mohamed
      logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, N. Cabral Semedo, S. Umtiti, A. Vidal Pardo, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, S. Busquets i Burgos, L. Messi, L. Suárez Díaz
      Náhradníci: I. Peña Sotorres, C. Lenglet, J. Murillo Cerón, S. Roberto Carnicer, C. Aleña Castillo, Malcom, O. Dembélé