Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Madrid - FC Barcelona (reportáž)

Real Madrid - FC Barcelona, 01.03.20 (reportáž)

01.03.20 20:00 Základní část - 26. kolo

Real Madrid

2:0

(0:0)

FC Barcelona

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 78,357 (97%)

Přetahovaná o titul pokračuje, důležitou kapitolu napsalo 244. El Clásico, které díky brankám Viníciuse a Mariana ovládl v domácím prostředí Real Madrid.

Zinédine Zidane překvapil zařazením Marcela na úkor Mendyho, do jedenáctky Barcelony se vrátil Jordi Alba. Real Madrid byl sice v první půli při útocích přímější, ale lepší šance měla Barcelona. Messi si stejně jako před ním Arthur vylámal zuby na výborném Courtoisovi, Griezmann mířil nad. Domácí tak byli vděční, že poločas skončil 0-0.

Druhá půle nabídka zcela jiný obrázek. Hráčů Realu Madrid bylo plné hřiště a Barcelona přestávala stíhat. Iscovu točenou střelu bravurně vytěsnil Ter Stegen, následně Němce zastoupil na brankové čáře obránce a Benzema v další šanci pálil těsně nad.

V 72. minutě už Bernabéu propukl v nadšení. Aktivní, ale do té doby nepřesný Vinícius potáhl míč do vápna a z úhlu přesně zakončil. Těsný náskok domácí hájili, aniž by trpěli. Naopak v nastavení přidal pojistku Mariano, který byl v tu chvíli na hřišti jen několik desítek vteřin. Real Madrid se vrátil na první místo tabulky.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-1-4-1): T. Courtois, D. Carvajal Ramos, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, F. Valverde Dipetta, T. Kroos, K. Benzema, V. Júnior
Náhradníci: A. Areola, É. Gabriel Militão, F. Mendy, L. Modrić, L. Vázquez Iglesias, G. Bale, M. Díaz Mejía
logo FC Barcelona: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (4-4-2): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, N. Cabral Semedo, S. Umtiti, A. Ramos de Oliveira Melo, A. Vidal Pardo, F. de Jong, S. Busquets i Burgos, A. Griezmann, L. Messi
Náhradníci: N. Murara Neto, C. Lenglet, H. Firpo Adames, Á. Collado Gutiérrez, I. Rakitić, A. Fati, M. Braithwait