Atlético inkasovalo na domácom ihrisku po 12 zápasoch, 107 dňoch a 1151 minútach

Jan Oblak inkasoval gól na domácom ihrisku po 1151 minútach (© marca.es)

Keď 20. januára skóroval na štadióne Wanda Metropolitano Cristian Portu z Girony, azda nikto netušil, akú sériu po tomto góle zo 73. minúty odštartuje Atlético Madrid. Dvanásť nasledujúcich súperov si vylámalo zuby na obrane a skvelom brankárovi Rojiblancos.

Las Palmas, Valencia, Athletic, FC Kodaň, Leganés, Lokomotiv Moskva, Celta Vigo, Deportivo, Sporting Lisabon, Levante, Betis Sevilla a Arsenal Londýn prekonať obranu Atlética nedokázali. Podarilo sa to až včera Espanyolu Barcelona v 53. minúte, keď sa premiérovo v najvyššej španielskej futbalovej súťaži gólovo presadil 20-ročný mladík Óscar Melendo. Pericos neskôr ešte poistili svoje víťazstvo ďalším gólom a z Madridu si prekvapujúco odviezli tri body.

Séria Jana Oblaka na domácom štadióne (v rámci Primera División a Európskej ligy) sa tak začala 20. januára a skončila včera po 12 zápasoch, 107 dňoch a 1151 minútach. Atlético Madrid v jej priebehu stratilo body len po bezgólovej remíze s Betisom Sevilla, z ostatných stretnutí malo mužstvo z hlavného mesta Španielska obdivuhodné skóre 24:0!

25-ročný gólman má aj napriek dvom inkasovaným gólom zo včerajšieho zápasu blízko k získaniu Trofeo Zamora. Tá sa každoročne udeľuje brankárovi s najnižším počtom inkasovaných gólov v sezóne a keďze aj Marc-André ter Stegen ťahal vo včerajšom El Clásicu loptu zo svojej siete v dvoch prípadoch, trojgólový rozdiel v prospech Oblaka ostal nezmenený...