Benzema se Higuaínovi vyrovná. Alespoň v číslech

Karim Benzema s José Mourinhem (© as.com)

Karim Benzema podle mnohých nedokáže zraněného Gonzala Higuaína nahradit. Pokud však jde o čísla, jsou si oba hráči rovnocenní.

Oba útočníci Realu Madrid mají v letošní sezóně téměř shodné statistiky, ať už jde o odehrané minuty či vstřelené branky. V gólových přihrávkách získává často kritizovaný Francouz výhodu.

Karim Benzema zasáhl v průběhu sezóny do 29 soutěžních zápasů, během kterých odehrál 1 524 minut a desetkrát rozvlnil síť. Gonzalo Higuaín sice nastoupil k méně utkáním (22), ale počet minut není o tolik nižší, Argentinec jich má na kontě 1 397. A stejně jako Benzema nasázel soupeřům deset branek.

Benzema se může pochlubit dvěma hattricky, zatímco Higuaínovým maximem jsou dva góly v zápase, což se mu povedlou jednou. Pokud jde o asistence, v těch má navrch číslo devět v poměru 8-3.