Copa Federación do Puertollana

Radost hráčů Puertollana (© marca.es)

Fotbalisté Puertollana se po skvělém obratu v odvetě finále Copa Federación stali vítězi soutěže.

Puertollano nezvládlo první utkání finále, ve kterém v domácím prostředí podlehlo Lemoně 0-2. O góly baskického celku se postarali hlavičkující Izeta už v 5. minutě a Rebollo ve 12. minutě z přímého kopu. Tři a půl tisíce fanoušků tak odcházelo zklamaných.

Odveta na stadionu Lemony před dvěma tisíci fanoušky přinesla šokující obrat. Puertollano vedlo zásluhou dvou branek Addisona a jedné vlastní Eneka už po prvním poločase 3-0. Pedro Díaz přidal krátce po změně stran čtvrtý přesný zásah a posunul svůj tým k poháru, na čemž nic nezměnila ani snižující trefa Orbegoza z penalty.

Puertollano dokázalo jako první tým vyhrát Copa Federación potřetí. Vítěz turnaje obdržel kromě poháru z rukou prezidenta RFEF Ángela Maríi Villara také finanční odměnu ve výši 90 tisíc eur, konto poraženého finalisty Lemony bude navýšeno třetinou této částky.