Erreala získala v Lize mistrů první bod za remízu s Manchesterem United

Záběr z utkání (© marca.es)

Real Sociedad konečně v Lize mistrů zabodoval, když remizoval s Manchesterem United 0-0.

Baskové však s největší pravděpodobností do boje o postup nezasáhnou. Museli by oba zbývající zápasy vyhrát a zároveň doufat, že Leverkusen už bude jen prohrávat...

Vyprodaná Anoeta tlačila své miláčky dopředu, byl to ale Manchester United, kdo byl aktivnější. A aniž by museli předvést svůj nejlepší výkon, dokázali Rudí ďáblové v určitých fázích utkání přikovat soupeře do obranných pozic.

Největší příležitost rozhodnout měl Van Persie, když v 68. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop za teatrálně přihraný pád Younga po lehkém střetu s Bergarou. Fotbalová spravedlnost nebyla slepá a Nizozemec poslal balón jen do brankové konstrukce, kterou orazítkoval i o několik minut dříve.

V samotném závěru byl vyloučen Fellaini, avšak domácím nezbyl čas, aby se pokusili o vítězný gól. Se slavným Manchesterem United se rozešli bez branek.