Fàbregas zařídil Barceloně další vítězství

Xavi dirigoval hru Barcelony (© marca.es)

Barcelona na rozdíl od loňska na hřišti Celticu nezaváhala a vyhrála díky brance Fàbregase 1-0.

Nebyl to ze strany Katalánců ideální výkon. Celkově nebyl zápas pro oko fotbalového labužníka příliš chutným soustem. Určitě se na tom podepsala i absence zraněného Messiho.

Nejlepším mužem Barcelony tak byl ten, od něhož se to při neúčasti Messiho očekává, a sice Neymar. Brazilec byl u všeho důležitého. U nejlepší šance hostů v prvním poločase, u zbytečné červené karty Browna za nakopnutí právě Neymar i u gólu Cesca.

Klíčovou roli sehrál také Víctor Valdés. Dvě minuty před gólem Fàbregase skvělým zákrokem zmařil příležitost Forresta. Za vedení už měla Barcelona utkání pod kontrolou a mohla přidat i další branky, narážela však na připraveného gólmana. Barcelona ve Skotsku nepřesvědčila, tři body přesto získala.