Hermoso sa zapísal do histórie La Ligy, strelil gól, aj dva vlastné

Mario Hermoso dnes veľa dôvodov na úsmev asi nemá (© elmundodeportivo.es)

Dnes na pravé poludnie sa hral na Estadio Municipal de Batarque zápas, v ktorom padlo päť gólov, až na troch má podiel obranca Espanyolu Barcelona Mario Hermoso. Dva z nich ale skončili vo vlastnej sieti...

Leganés porazil na domácom štadióne Espanyol 3:2 a zaknihoval tak tretiu domácu výhru v rade. Po senzačnom vyradení Realu Madrid v Copa del Rey mali fanúšikovia Los Pepineros dnes ďalší dôvod na radosť, okrem iného boli aj svedkami niečoho, čo takmer deväťdesiatročná história La Ligy nepamätá... Hosťujúci obranca Mario Hermoso sa totiž zapísal do listiny strelcov až tri razy, dvakrát ale tečoval loptu do vlastnej siete, konkrétne za chrbát brankára Diega Lópeza. Najskôr v 11. minúte neodvrátil do bezpečia strieľaný center, ktorý vyslal Joseba Zaldúa, v 82. minúte "pochodil" rovnako po prihrávke Nordina Amrabata! V závere stretnutia skóroval Hermoso aj na opačnej strane, keď zblízka využil hrúbku brankára Cuéllara. Tým sa stal v Primera División vôbec prvým futbalistom, ktorému sa v jednom zápase "podarilo" zaznamenať gól, ale zároveň aj dva vlastné...

Mario Hermoso Canseco sa stal posilou Espanyolu Barcelona v lete minulého roka, najvyššiu španielskú futbalovú súťaž hrá premiérovo. 22-ročný rodák z Madridu pôsobil v minulej sezóne na hosťovaní v Reale Valladolid, ešte predtým v rezervných mužstvách svojho rodného mesta.