La Roja v San José pouze remizovala

Casillas si pokazil rekord hrubkou při prvním gólu zápasu (© as.com)

Reprezentace Španělska nevyhrála ani v dalším přátelském utkání, na půdě Kostariky se musela spokojit s těžce vydřenou remízou 2-2.

La Roja tak pokračuje v tápaní v přípravných zápasech. Jako už několikrát, i dnes prospala první poločas, aby se v tom druhém snažila vše napravit. Jenže nezbylo dostatek času, výsledku bylo pouze vyrovnání díky brankám Silvy a Villy.

Vicente del Bosque udělal některé očekávané změny, Carlese Puyola zas a znovu zkoušel Campbell, leckdy úspěšně, Nacho Monreal potvrdil, že stále marně hledá loňskou pohodu, v útoku při absencích Llorenteho a Negreda chyběla klasická devítka, které se svojí neustálou snahou blížil nejvíce Cesc. Roberto Soldado vše bezmocně sledoval ze vzdálenosti 8 500 kilometrů...

Iker Casillas oblékl dres národního týmu po 127., čímž se stal rekordmanem. Brankář Realu Madrid si ale slavnostní okamžik pokazil možná nejhloupější hrubkou v reprezentací při zpracování míče, po které si ho prvním gólem večera vychutnal Brenes. Krátce před přestávkou znásobil vedení outsidera Campbell.

Del Bosque poslal ve druhém poločase na hřiště Silvu, Busquetse, Jesúse Navase či Cazorlu, což přineslo alespoň částečný úspěch. Hra Španělska působila svěžejším dojmem a hlavně na rozdíl od úvodního dějství v ní byla patrná i motivace se o výsledek poprat.

David Silva sedm minut před závěrem snížil, na konečných 2-2 upravil v nastaveném čase po standardní situaci Cazorly hlavičkující David Villa. Španělsko si může odškrnout z kalendáře další zápas, který zanechal dojem, že byl zcela zbytečný...