LM: Atlético Madrid postupuje cez Manchester United do štvrťfinále

atleticodemadrid.com

Atletico Madrid dokázalo uspieť na ihrisku Manchestru United a po výhre 1:0 postúpilo do štvrťfinále Ligy majstrov. Po prvom zápase, ktorý sa v Madride skončil remízou 1:1, rozhodol o postupe presnou hlavičkou Renan Lodi.

Na Old Trafford diktovali od úvodu tempo zápasu domáci. V 13. minúte prenikol do útoku Bruno Fernandes a ponúkol šancu Elangovi, ktorý však trafil len brankára Oblaka. United aj naďalej pokračovali v aktivite a po zákroku Reinilda na Bruna sa dožadovali pokutového kopu, no márne. Hráči Atlética sa postupne dostávali do šancí a v 34. minúte sa dokonca presadil Felix, ktorého gól však pre ofsajd prihrávajúceho Llorenteho neplatil. Po rýchlej kontre hostí v 41. minúte, ktorú zakončil presnou hlavičkou k bližšej žrdi Renan Lodi sa však stav zápasu menil a hostia sa pred odchodom do šatní dostali do vedenia.

Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnanie, strela Elangu skončila tesne vedľa žrde a neuajal sa ani volej Sancha. V 67. minúte sa domáci manažér Rangnick odhodlal k trojitému striedaniu a na ihrisko poslal Marcusa Rashforda, Nemanju Matiča i Paula Pogbu v snahe oživiť hru. To sa však nakoniec nepodarilo ani Cristianovi Ronaldovi, ktorý sa v zápase prekonal rekord brankára Ikera Casillasa v počte odohraných minút v Lige majstrov.

Atléticu sa tak opäť podarilo vyradiť anglický celok a zahrá si v štvrťfinále Ligy majstrov, United naopak ostanú aj piatu sezónu v rade bez zisku trofeje.

Manchester United - Atletico Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 41. Lodi, ŽK: Matič, Dalot - De Paul. Rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Manchester: De Gea - Dalot, Maguire (84. Mota), Varane, Telles - McTominay (67. Matič), Fred (76. Cavani), Fernandes (67. Pogba) - Elanga (67. Rashford), Ronaldo, Sancho

Atletico: Oblak - Llorente, Savič, Gimenez, Reinildo, Lodi - Herrera, Koke (80. Kondogbia), De Paul - Felix (90. Felipe), Griezmann (90+3. Correa)

/prvý zápas: 1:1, postúpilo Atletico/