Musíme premieňať šance, vraví Diego Llorente

Diego Llorente v zápase proti Las Palmas (© elmundo.es)

Prvý bod na lavičke Las Palmas získal za nerozhodný výsledok na Anoete tréner mužstva z Kanárskych ostrovov Pako Ayestarán. To veľmi nepotešilo obrancu Realu Sociedad Diega Llorenteho, napriek nie najlepšej nálade ale ochotne odpovedal na otázky novinárov.

Aké sú Vaše pocity po zápase s Las Palmas?

Mali sme jednoznačne vyhrať, bod je pre nás málo... Ak sa pozrieme na záver zápasu, tak sme mohli aj prehrať, ale okrem posledných desiatich minút si myslím, že sme boli lepším tímom. Najmä v druhom polčase sme si vytvorili rad šancí, ak by sme nejakú premenili a dostali sa do vedenia 3:1, mohli sme si do tabuľky pripísať tri body. Takto odchádzame domov všetci smutní.

Ako vravíte, príležitostí na víťazstvo ste mali veľa...

Vo futbale sa to niekedy stáva. Nepremenili sme šance a prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu. Musíme ustáť výhodu, keď sme vo vedení, to sa tentokrát nestalo. Asi nám v druhom polčase chýbalo trochu viac pokoja, minimálne v niektorých fázach.

V poslednej dobe strácate aj veľa bodov proti mužstvám z druhej polovici tabuľky, čím to je?

Musíme hrať naplno až do konca zápasu, ako v útočnej, tak v obrannej činnosti. Táto liga má veľkú kvalitu a je čoraz ťažšie získať tri body. Ako som už vravel, chýba nám väčší pokoj.

Váš tím dostáva veľa gólov, čo nie je najlepšia vizitka obrannej hry, však?

Dostávame "hlúpe" góly, nemôže sa stať, že náš brankár vyrazí loptu a hráč súpera ju úplne sám pred bránkou dorazí do siete, navyše nie príliš vysoký, ako tomu bolo pri prvom inkasovanom góle. Aj pri druhom góle súpera sa od nás odklonilo štastie, musíme tieto chyby odstrániť. Čo sa týka výsledkov, často mám pocit, že futbal k nám nie je fér, ale som si istý, že keď niektoré chyby odstránime, tak v budúcich zápasoch to bude už iba lepšie.

Ďaľšie stretnutie odohrá Real Sociedad na ihrisku Wanda Metropolitano, ale v zostrave budete chýbať. Mrzí Vás to?

Samozrejme. Ako by nestačilo, že sme stratili doma ďaľsie dva body... Ale aj ja som na konci inkasoval žltú kartu.

Ešte predtým na Vás čaká odveta v Copa del Rey proti Lleide. Postup by ste mali mať vo vrecku, nie?

To by som nepovedal. Máme miernu výhodu, ale nič netreba podceniť. Pristúpime k tomuto zápasu s plnou vážnosťou a ambíciou postúpiť do ďaľšieho kola.

Má Real Sociedad šancu vyhrať na ihrisku Atlética?

Určite áno. Budú nám chýbať niektorí hráči a bohužiaľ aj ja, ale verím, že tí, ktorí nastúpia, ich dokonale nahradia.

Hovorili ste s Álvarom Odrizolom o jeho vylúčení?

Nie, s ním ešte nie, ale rozprával som sa s rozhodcom a povedal mu, že dve žlté karty za simulovanie, to je príliš kruté. Álvaro nikdy nesimuluje a myslím, že to bolo veľmi nespravodlivé vylúčenie...