• Getafe nevyhrálo už 9 kol, což je jeho nejhorší série v Primeře.

• Za Zaragozu dávají více branek záložníci (16) než útočníci (10).

• Ponzio dal svůj 7. gól v Primeře, 6 z nich padlo za hranicí velkého vápna.

• Real Sociedad se stal týmem, který letos nasbíral nejvíc porážek (18).

• Letošní bilance Davida Villy v Barceloně - 21 branek za 3 315 odehraných minut. Loňská bilance Zlatana Ibrahimoviće ve stejném týmu - 21 branek za 3 194 minut.

• Nejlepší španělští střelci letošní sezóny (góly v lize a národním týmu) - Villa (25 branek), Pedro (20) a Llorente (20).

• Výhra 5-0 nad Villarreal je nejvyšší výhrou Valencie na Mestalle od roku 1999, kdy zde zdolala stejným výsledkem Alavés.

• De Gea odchytal ve věku 20 let a 154 dní svůj 50. zápas v Primeře (69 inkasovaných branek).

• Espanyol dosáhl na 44 bodů. Jako první tým tak vyrovnal svůj loňský bodový zisk.

• Mario Suárez dal svůj první gól za Atlético (34 zápasů), stejně tak Filipe, jenž přišel do klubu během loňského léta.

• David Barral je nejlepším aktivním střelcem Sportingu (45 gólů ve 174 zápasech). Překonal Biliće (44 gólů ve 143 zápasech).

• Valerón odehrál svůj 350. zápas v Primeře (28 branek a 61 asistencí).

• Pellegrini odkoučoval 250. zápas v Primeře (129 výher, 57 remíz a 63 porážek).

• Racing a Real Sociedad si letos daly 3 vlastní góly, což je nejvíce v lize.

• Deportivo má nejlepší průměr gólů proměných v body. Za každý gól získá 1,36 bodu. Málaga je v tomto ohledu nejhorší (0,74 bodu za každý gól).

• Ienaga dal osmý gól japonských hráčů v Primeře. Dva dal Jo ve Valladolidu, pět Okubo v Mallorce.

• David Villa letos napříč všemi soutěžemi už 13krát orazítkoval brankovou konstrukci.

• Messi se stal šestým hráčem, který dal v Primeře gól Diegu Alvesovi z penalty. Jedenáct hráčů na Brazilcovi ztroskotalo.

• Real Madrid letos odehrál 48 zápasů pod José Mourinhem (bilance 37-7-4, skóre 115:29). Manuel Pellegrini měl vloni podobná čísla (36-5-7, 119:44).

• Proti Athleticu se letos kopalo 8 penalty, všechny skončily gólem. Čtyři z nich nařídil Clos Gómez (2 v Seville, 2 v tomto kole proti Realu Madrid).