Shrnutí 34. kola Primera División

Trenér Huescy Francisco (© marca.es)

Barcelona je po vítězství na hřišti Alavésu jediný krok od obhajoby titulu, mezi Getafe a Realem Madrid gól nepadl, Huesca se nevzdává a porazila Eibar, záchranářská bitva mezi Valladolidem a Gironou skončila výhrou domácích.

Atlético přestřílelo Valencii, Athletic urval body v Leganésu a Espanyol remizoval se Celtou.

Sevilla nadělila Rayu pět branek, Villarreal se přiblížil záchraně třemi body z Anoety.

23.04.19 19:30 Huesca 2:0 SD Eibar
Branky: 54. E. Gallego Puigsech , 57. L. Ávila

Dva góly, které budou ozdobou letošního ročníku La Ligy, daly Huesce nejen tři body ze zápasu proti Eibaru, ale také špetku naděje.

Huesca se po dlouhé době minimálně na dva dny odpoutala z posledního místa tabulky, a přestože na záchranu má stále velkou ztrátu, teoretická šance stále žije.

O osudu střetnutí se rozhodlo krátce před naplněním hodiny hry. Nejprve Enric Gallego hezkou patičkou otevřel skóre, aby pak překvapil hostující obranu rohový kop zahraný na hranici vápna, kde se do míče z voleje opřel Ávila, jehož neskutečná rána zapadla do horního rohu branky. Neškodný Eibar neměl proti motivovanějšímu soupeři nárok a padl 0-2.

23.04.19 20:30 Real Valladolid 1:0 Girona
Branky: 67. M. Herrero Javaloyas

Na Zorrille bylo k vidění urputných devadesát minut, po kterých zavládla na stadionu euforie. Valladolid totiž zdolal Gironu, sám se dostal ze sestupového pásma a Gironu do něj naopak poslal.

Zatímco pro Gironu jde o šestou prohru v řadě a utrpení jako by nemělo konce, Valladolid vidí světlo na konci tunelu jasněji než v minulých týdnech. Dnes mu k tomu stačil jediný gól, který vsítil v 67. Míchel.

Zatímco utkání bylo upracované a s minimem šancí, branka byla naopak krásná. Míchel vystřelil zpoza velkého vápna a míč zatočil mimo dosah Bona. Girona toho ve Valladolidu příliš nepředvedla, v posledních čtyřech kolech se bude muset hodně zlepšit.

23.04.19 21:30 Deportivo Alavés 0:2 FC Barcelona
Branky: 54. C. Aleña Castillo , 60. L. Suárez Díaz (z pen.)

Barcelona potvrdila roli favorita a i s některými změnami v sestavě neměla problém zvítězit i bez Messiho v základní jedenáctce na stadionu Alavésu 2-0.

Kataláncům stačilo sešlápnout plyn na čtyři minuty po začátku druhé půle, kdy Luis Suárez šikovně pustil přihrávku Sergi Roberta na Aleñu, jenž otevřel gólový účet večera. Nedlouho poté zahrál rukou Tomás Pina a nařízený pokutový kop proměnil Luis Suárez.

Další gól už nepadl a Barcelonu může znovu posadit na ligový trůn už zítra Valencia, a to pokud vyhraje na Metropolitanu. Nestane-li se tak, budou moci napsat vítěznou tečku za ligovou jízdou sami Katalánci o víkendu proti Levante.

24.04.19 19:30 Atlético Madrid 3:2 Valencia
Branky: 9. Á. Morata Martín , 49. A. Griezmann , 81. Á. Correa  – 36. K. Gameiro , 77. D. Parejo Muñoz (z pen.)

Nečekanou porci gólů nabídlo utkání mezi Atléticem a Valencií, dvou nejlépe bránících týmů La Ligy. Přestřelku ovládli domácí Madriďané poměrem 3-2, čímž odložili barcelonské oslavy titulu minimálně do víkendu.

Atlético udeřilo už v deváté minutě, Juanfranův přesný centr přetavil v gól nelehkým kopem Morata. Valencia srovnala po parádní akci Santi Miny, jenž si obhodil obránce a naservíroval míč Gameirovi. Poločasový stav zněl 1-1.

Domácím se ale povedl i vstup do druhé půle, hlavičkující Griezmann jim vrátil vedení. Ruka Saúla znamenala deset minut před koncem pokutový kop, Parejo se nemýlil. Tajenku ovšem definitivně rozluštil vzápětí Correa krásným technickým obstřelem Neta, za kterým se mohl brankář Valencie jen ohlédnout.

24.04.19 20:30 Leganés 0:1 Athletic Club
Branky: 43. Y. En-Nesyri (vlastní)

Zápas velmi slabé úrovně mezi Leganésem a Athleticem rozhodl málo vídaný vlastní gól, který vsítil En-Nesyri.

Pro Athletic jde o další důležité body ve snaze zajistit si postup do evropských pohárů. Na stadionu Butarque mu nechtěně pomohl domácí útočník, když po rohovém kopu dokonalou hlavičkou do horního rohu branky rozvlnil síť za zády vlastního brankáře.

Leganés se po změně stran snažil o reakci, Athletic ale vlastně nemusel čelit žádné skutečně nebezpečné situaci. Tři body si Lvi v klidu pohlídali.

24.04.19 20:30 Espanyol 1:1 Celta de Vigo
Branky: 33. L. Wu  – 72. M. Gómez González

Fotbaloví fanoušci na RCDE Stadium přišli na své, Espanyol a Celta poměřily síly v utkání, které se vyznačovalo útočným pojetím a řadou velkých šancí.

Oba týmy by si zasloužily tři body, mají však po jednom, což pro ně nic neřeší. Celta se nezbavila sestupových starostí a Espanyol si nijak nepolepšil ve snaze snížit manko na celky před ním.

Po půlhodině našel Roca ideálním pasem za obranu Wu Leie, jenž akrobaticky zakončil mimo dosah Rubéna. Druhý a poslední gól večera padl v 72. minutě. Iago Aspas předložil balón Maximu, jemuž stačilo ze snadné pozice zamířit přesně. Espanyol remizoval se Celtou Vigo 1-1.

24.04.19 21:30 Levante 4:0 Real Betis
Branky: 9. J. Gómez Campaña , 32. L. Morón García (vlastní), 56. J. Morales Nogales (z pen.), 81. J. Andújar Moreno

Evropské ambice Betisu utržily další ránu, navíc velmi bolestivou. Debakl 0-4 na půdě Levante nikterak nevylepší obraz Quique Setiéna u fanoušků, část z nich volá po jeho odvolání už řadu týdnů.

Zatímco Betis zklamal na plné čáře, Levante jasně ukázalo, že z celků, které mají nejistou budoucnost v La Lize, se může pyšnit jednoznačně nejlepší útočnou činností. Betis sice držel míč na kopačkách 70 procent času, domácí s ním ale v kratších úsecích dokázali podstatně více.

Rychlé vedení zajistil Levante Campaña a stejný fotbalista se ještě do poločasu prosadil přímo z rohového kopu za vydatné asistence nešikovného zákroku Lorena, jemuž byl gól připsán jako vlastní. Levante bylo při chuti i v odvetné části hry, Morales sám proměnil penaltu nařízenou za faul na jeho osobu a depresi hostů ještě zhoršil osm minut před koncem Coke. Levante smetlo Betis 4-0.

25.04.19 19:30 Sevilla 5:0 Rayo Vallecano
Branky: 55. Q. Promes , 57. M. El Haddadi Mohamed , 62. M. El Haddadi Mohamed , 69. W. Ben Yedder , 86. B. Gil Salvatierra

Sevilla nadělila Rayu Vallecanu pět branek a ani jednou neinkasovala. Šance Andalusanů na konečné čtvrté místo se zvýšily, zatímco Rayo je jednou nohou v Segundě.

První poločas přežili hosté bez úhony, avšak zejména díky špatné koncovce domácích, kteří nedokázali proměnit několik dobrých šancí. Sevilla si zlepšila náladu po změně stran, kdy na Pizjuánu spustila kanonádu.

V 55. minutě Alberto jen vyrazil Promesovu ránu a sám Nizozemec z dorážky otevřel gólový účet. O dvě minuty později přidal druhý gól Munir, chvíli na to se lednová posila Sevilly prosadil znovu. Na 4-0 zvýšil Ben Yedder a tečku za utkáním napsal svojí první trefou v La Lize mladík Bryan. Sevilla po skvělé druhé půli rozdrtila Rayo 5-0.

25.04.19 20:30 Real Sociedad 0:1 Villarreal
Branky: 85. G. Moreno Balaguero
25.04.19 21:30 Getafe 0:0 Real Madrid

V malém madridském derby mezi Getafe a Realem Madrid gól nepadl, což možná nepotěšilo příznivce ofenzivní kopané, ale oba celky ano.

Getafe totiž udrželo čtvrtou příčku a Real Madrid si odšktrl další utkání z kalendáře zmařené sezóny. Nejlepší šanci hostů měl na Coliseu už ve druhé minutě Benzema, branku netrefil. Domácí odpověděli přímým kopem, Arambarriho, Keylor byl pozorný.

Getafe bylo nejblíže radosti v 75. minutě, Keylor ale znovu zasáhl, a to hned dvakrát. Nejprve vyrazil střelu Jorge Moliny a následně i dorážku Maty. Další nebezpečí se už ve vápnech nekonalo, výsledkem je dělba bodů.