Shrnutí 34. kola Primera División

J. Félix se neprosadil, Atlético přesto jasně vyhrálo (© marca.es)

Čtyřiatřicáté ligové kolo otevřelo jasné vítězství Atlética nad Mallorcou. Real Madrid dobyl stánek Athleticu, Barcelona smetla Villarreal.

Celta remizovala s Betisem, Valladolid prodloužil krizi Alavésu a Granada se rozešla smírně s Valencií.

Espanyol prohrál souboj o naději s Leganésem. Mezi Osasunou a Getafe gól nepadl,

Levante remizovalo s Realem Sociead a Sevilla zdolala Eibar.

03.07.20 22:00 Atlético Madrid 3:0 Mallorca
Branky: 29. Á. Morata Martín (z pen.), 45. Á. Morata Martín , 79. J. Resurrección Merodio

Atlético Madrid nezaváhalo a v souboji se sestupem ohroženou Mallorcou zvítězilo jasně 3-0.

Úvod byl ze strany favorita vlažný, postupně se však dostal do herní pohody. Morata ji po půlhodině sice nepotvrdil z penaltového puntíku, pokutový kop se však opakoval a tentokrát už s úspěšnou tečkou útočníka Atlética. V nastaveném čase úvodní půle se Morata prosadil znovu, tentokrát po pasu Llorenteho.

Atlético mělo střetnutí pod kontrolou a deset minut před koncem pečetil na konečných 3-0 Koke. Los Colchoneros zůstávají na třetím místě tabulky.

04.07.20 17:00 Celta de Vigo 1:1 Real Betis
Branky: 22. M. Agudo Durán  – 79. Z. Feddal

Celta Vigo a Betis si připsaly ve vzájemném utkání po bodu, jehož hodnotu určí až konečné účtování ligové sezóny.

Nolito v prvním poločase povedeným přímým kopem zařídil Celtě Vigo vítězství a potvrdil, že je pro závěr ročníku velmi důležitou posilou mužstva, které dosud táhl výhradně Iago Aspas.

Po změně stran se však Betis zlepšil, což se v závěru díky Feddalovi odrazilo i ve skóre. Celta Vigo remizovala s Betisem 1-1.

04.07.20 19:30 Real Valladolid 1:0 Deportivo Alavés
Branky: 88. Borja Fernández

Valladolid se takřka jistě zachrání, pojistku je vítězství proti Alavésu v přímé bitvě dvou týmů, které byly v ohrožení.

U Alavésu to platí i nadále a forma i herní projev mužstva začíná být alarmující. Pět porážek v řadě, to je pro Garitanův výběr hodně nelichotivá vizitka.

Dnes Alavés přišel o bod až v závěru, kdy vstřelil první a poslední gól večera Joaquín. Pro Pucelu jde o výhru v ceně zlata, Alavés čeká ještě hodně práce, aby si zahrál La Ligu i v příští sezóně.

04.07.20 22:00 Granada 2:2 Valencia
Branky: 61. C. Fernández Luna (z pen.), 86. F. Vico Villegas  – 63. M. Vallejo Galván , 68. G. Ganchinho Guedes

Žádná branka v prvním poločase, zato hned čtyři v tom druhém. Granada remizovala s Valencií 2-2, což je výsledek, který je vlastně porážkou pro oba, neboť jen vítěz by se přiblížil pohárovým příčkám.

Na první gól se muselo na Los Cármenes čekat přesně hodinu. Carlos Fernández s přehledem proměnil pokutový kop. Valencia odpověděla o několik desítek vteřin později, Cheryshev skvěle prostrčil balón na Manu Valleja, jenž prostřelil brankáře.

Parádní volej Guedese znamenal vedení Valencie, nešlo ovšem o konečný stav. V závěru skončil v síti i balón z přímého kopu Fede Vico. Hrdina, který by rozhodl a pohnul stavem 2-2, se v posledních minutách nenašel.

05.07.20 14:00 Athletic Club 0:1 Real Madrid
Branky: 73. S. Ramos García (z pen.)

Real Madrid veze z Katedrály kontroverzní tři body, které ho znovu o něco více přiblížily mistrovskému titulu. O jedinou branku se stejně jako v minulém kole proti Getafe postaral Sergio Ramos z penalty.

Ta byla zcela správně nařízena na přišlápnutí Marcela, jenže o chvíli později se v podstatě identický souboj opakoval ve velkém vápně hostů, avšak tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího hluchá a ani videorozhodčí nedal pokyn k odpískání pokutového kopu.

Athletic se tak může cítit poškozen. Pravdou zůstává, že Real Madrid byl na San Mamés mírně lepším týmem. Ofenziva ale jako už několikrát zůstala za očekáváním. Ke štěstí Zidanovy party vše vyvažuje perfektní defenziva, a tak se potřetí za sebou jediný vstřelený gól ukázal jako dostačující.

05.07.20 17:00 Espanyol 0:1 Leganés
Branky: 53. J. Silva
05.07.20 19:30 Osasuna 0:0 Getafe

Osasuna a Getafe si ve vzájemném klání rozdělily po bodu. Komu více pomůže? Na to odpoví až závěrečná čtyři kola.

Na stadion El Sadar se hrál zápas velmi slabé úrovně, oba týmy se trápily při kombinaci, a tak bylo zajímavých situací velmi málo.

Výsledek 0-0 je logickým vyústěním nudných devadesáti minut.

05.07.20 22:00 Villarreal 1:4 FC Barcelona
Branky: 14. G. Moreno Balaguero  – 3. P. Francisco Torres (vlastní), 20. L. Suárez Díaz , 45. A. Griezmann , 86. A. Fati

Barcelona rázně ukázala, že stále myslí na ligový titul, i když šla do utkání proti Villarrealu se sedmibodovou ztrátou na Real Madrid. Jasný triumf 4-1 na půdě po koronavirové pauze skvělého Villarrealu je ukázkou, jak silná může Barcelona být.

Už ve čtvrté minutě tečoval míč do vlastní branky Pau Torres, Villarreal ale rychle zareagoval a Gerard Moreno z dorážky vyrovnal. Velmi podobná trefa Luise Suáreze vrátila Barceloně vedení. Odehráno bylo jen dvacet minut a už padly tři branky.

Těsně před pauzou zvýšil vedení hostů krásným lobem Griezmann, míč zapadl do branky od břevna. Barcelona si dvougólové vedení hlídala a v závěru skóre ještě vylepšil Ansu Fati.

06.07.20 19:30 Levante 1:1 Real Sociedad
Branky: 16. J. Morales Nogales  – 12. A. Isak
06.07.20 22:00 Sevilla 1:0 SD Eibar
Branky: 56. L. Ocampos