Shrnutí 6. kola Primera División

Radost Espanyolu (© marca.es)

Barcelona senzačně prohrála na půdě Leganésu, padl také Real Madrid, a to v Seville. Villarreal uspěl v Bilbau. Valencia opět ztratila, tentokrát remízou se Celtou.

Jeden gól stačil Espanyolu k výhře nad Eibarem a zachování stoprocentní domácí bilance. Real Sociedad remizoval s Rayem a Atlético nemělo problém s Huescou.

Alavés remizoval s Getafe, Valladolid poprvé v sezóně zvítězil, a sice na úkor Levante. V posledním utkání kola nestačila Girona na Betis.

25.09.18 20:00 Espanyol 1:0 SD Eibar
Branky: 68. M. Hermoso Canseco

Utkání mezi Espanyolem a Eibarem nabídlo podívanou podprůměrné úrovně a jedinou branku. K radosti fanoušků na RCDE Stadium ji vsítili domácí, kteří se tak radují z dalšího vítězství.

Espanyol začal aktivně a Léo sám před brankářem poslal balón vedle, Dmitroviće následně protáhl z dálky Piatti. Další zajímavé situace už první poločas nenabídl.

Druhá půle byla ještě nudnější, vybočila z ní jen gólová situace. Po odvráceném rohovém kopu vrátil míč do vápna Melendo a jeho centr našel hlavu Hermosa, jenž rozhodl o tom, že body zůstanou domácím.

25.09.18 21:00 Real Sociedad 2:2 Rayo Vallecano
Branky: 5. J. Bautista Orgilles , 78. W. da Silva  – 31. L. Advíncula Castrillón , 36. Ó. Trejo (z pen.)

Real Sociedad neuspěl ani ve druhém utkání na Anoetě bez atletické dráhy, s Rayem Vallecanem mu zachránil alespoň bod střídající Willian José.

Baskové přitom začali dobře. Sangalli našel dlouhým pasem Bautistu a ten zachoval před Albertem klid - 1-0. Proti Sangallimu se v další šanci hostující gólman zaskvěl a Rayo začalo vystrkovat růžky. K vyrovnání mu pomohl kiks Rulliho, jenž se spoléhal na odpískání faulu po mírném kontaktu s protihráčem, ale píšťalka zůstala němá a Advíncula snadno dostal balón do sítě. Hodně sporný pokutový kop nařízený za údajný nedovolený zákrok Zaldúy na Bebého proměnil Trejo a Madriďané rázem vedli.

Střídající Willian José deset minut před koncem hlavou vyrovnal, na více už ale Realu Sociedad nezbyl čas. Zápas proti Rayu skončil výsledkem 2-2 a dělbou bodů.

25.09.18 22:00 Atlético Madrid 3:0 Huesca
Branky: 16. A. Griezmann , 29. T. Partey , 33. J. Resurrección Merodio

Atlético navázalo na výhru z Colisea dalším tříbodovým ziskem, tentokrát před vlastním publikem na stadionu Wanda Metropolitano, kde přehrálo Huescu jednoznačně 3-0.

Vše podstatné se událo již v prvním poločase, v němž padly všechny góly. První z nich připravil Diego Costa Griezmannovi, francouzské hvězdě stačilo trefit poloprázdnou svatyni. Po půlhodině napřáhl z dálky Thomas a jeho povedená přízemní rána zapadla přesně k tyči. Na 3-0 upravil vzápětí Correa.

Atlético si ve druhém poločase luxusní náskok bez problémů hlídalo, vzrušujících momentů bylo poskromnu, což ale příznivce Madriďanů mrzet nemusí. Atlético zvítězilo hladce 3-0.

26.09.18 20:00 Athletic Club 0:3 Villarreal
Branky: 65. Pablo Fornals , 80. J. Funes Mori , 89. K. Toko Ekambi

Athletic poprvé pod vedením Eduarda Berizza padl, Villarrealu podlehl na San Mamés jednoznačně 0-3.

První poločas nabídl jen nudu, ani jeden z týmů nedokázal přesně kombinovat a vytvářet si střelecké pozice. Na první šanci se tak muselo čekat až do závěru půle, kdy Unai Simón skvěle zneškodnil střelu Fornalse.

Stejný hráč vypálil po hodině hry téměř z poloviny hřiště a jeho úžasný pokus zapadl do sítě. Gól kola. Brankář Athleticu poté chyboval při hlavičce Moriho a v předposlední minutě si ho vychutnal střídající Ekambi. Villarreal zvítězil v Bilbau vysoko 3-0, Fornalsův gól bezpochyby bude hitem sociálních sítí příštích dnů.

26.09.18 20:00 Leganés 2:1 FC Barcelona
Branky: 52. N. El Zhar , 53. Ó. Rodríguez Arnaiz  – 12. P. Coutinho Correia

Leganés se postaral o prvotřídní senzaci, když jako poslední celek tabulky porazil vedoucí Barcelonu, přestože s jasným favoritem po poločase prohrával 0-1.

Barcelona v úvodních 45 minutách hrála, co potřebovala. Do vedení ji poslala hezká střela Coutinha, po níž se Cuéllar natahoval marně. V závěru půle začali kousat i domácí, zatím bez gólového efektu.

Valverdeho mužstvo se však nepoučilo a po změně stran už Leganés udeřil, a to rovnou dvakrát během několika minut. Nejprve hlavou vyrovnal El Zhar, aby poté potrestal obrovskou chybu Piquého Óscar Rodríguez, jemuž hostující stoper doslova namazal míč do ideální pozice. Barcelona se následně dostala do tlaku, nejblíže vyrovnání byl Coutinho a po něm dorážející Rakitić, oba ale vychytal Cuéllar. Leganés si vítězství vzít nenechal. Barcelona poprvé v sezóně prohrála.

26.09.18 22:00 Valencia 1:1 Celta de Vigo
Branky: 25. M. Batshuayi  – 82. I. Aspas Juncal

Valencia ani na šestý pokus nedokázala v La Lize zvítězit. Proti Celtě přitom měla na Mestalle nakročeno, ale v závěru ji zchladil gól Iaga Aspase.

Domácí Netopýři byli po většinu utkání lepším týmem a měli i více šancí, jednu z nich proměnil svým prvním gólem v dresu Valencie Batshuayi po pasu aktivního Guedes. Další příležitosti Valencie však ztroskotaly na nepřesnostech v závěrečných metrech.

Hru Celty zlepšil příchod Sista. Byl to však Iago Aspas, kdo deset minut před koncem vyrovnal. Útočník Galicijců se prosadil ve čtvrtém utkání v řadě, tentokrát parádní hlavičkou po přesném centru, který mu poskytl Juncá. Valencia už nestihla zareagovat a minimálně do víkendu si musí počkat na první vítězství.

26.09.18 22:00 Sevilla 3:0 Real Madrid
Branky: 17. André Silva , 21. André Silva , 39. W. Ben Yedder

Skvěle hrající Sevilla připravila první ligovou prohru Julenu Lopeteguimu v roli trenéra Realu Madrid. Královský klub na Pizjuánu nestíhal tempu a nasazení domácích, kteří triumfovali až překvapivě snadno 3-0.

Sevilla se prosadila hned po čtvrthodině hry, kdy po rychlém brejku naservíroval Jesús Navas míč André Silvovi, jenž ho poslal do protipohybu Courtoise. O chvíli později vychytal Courtois Navase, balón se však odrazil k André Silvovi a Portugalec ho uklidil do branky. Bale v jediné šanci hostů v prvním poločase trefil tyč, Sevilla na druhém konci hřiště naopak svůj náskok navýšila zásluhou voleje Ben Yeddera.

Real Madrid se mohl vrátit do utkání po změně stran, avšak Modrićův gól nebyl uznán kvůli offsidu a Baleovo sólo od půlky hřiště skvěle zastavil Vaclík, jehož jméno poté skandoval celý stadion. Poté tempo hry opadlo, Sevilla si vedení bez problémů hlídala a hru Lopeteguiho výběru neoživila ani střídání. Andalusané zcela zaslouženě berou tři body za výhru 3-0.

27.09.18 20:00 Deportivo Alavés 1:1 Getafe
Branky: 90. J. Calleri  – 81. J. Molina Vidal

Alavés měl v zápase proti Getafe namále, ale nakonec si díky vyrovnání v nastaveném čase zajistil další bod do tabulky. Remíza je zaslouženým odrazem toho, co bylo k vidění na trávníku.

Na první změnu skóre se čekalo až do 80. minuty, předcházející doba patřila oběma brankářům. Pacheco zachránil Alavés skvělými zákroky proti Ángelovi a Matovi, David Soria se prozměnu zaskvěl na konci poločasu, když zneškodnil pokutový kop Ibaie, který byl nařízen za faul Arambarriho na Calleriho.

Celkově patřil první poločas Getafe a druhý Alavésu. Laguardia hlavičkoval do brankové konstrukce, deset minut před koncem už přišel úvodní gól večera, vsítil ho Amath. Alavés se ovšem nevzdal a prémie přišla na poslední chvíli. Calleri se opřel do hlavičky a Soria si na míč sáhl, ovšem nedostatečně. Alavés se rozešel s Getafe smírně.

27.09.18 20:00 Real Valladolid 2:1 Levante
Branky: 50. E. Ünal , 56. J. Martínez García  – 48. S. Postigo Redondo

Valladolid se na šestý pokus dočkal první výhry po návratu do nejvyšší soutěže. Odneslo to Levante, které doplatilo na vyloučení Vukčeviće.

K tomu došlo v 54. minutě, kdy hostující fotbalista obdržel druhou žlutou kartu. Krátce předtím poslal Levante do vedení Postigo, avšak v oslabení nedokázal valencijský celek odolávat dlouho.

Rychlé vyrovnání Enesem Ünalem Valladolid nakoplo natolik, že o pět minut později se Nacho nádherně opřel do centru od rohového praporku a z první poslal balón z hranice vápna přesně k tyči. Krásný gól byl posledním na střelecké listině zápasu, neboť Pucela si před zraky Ronalda těsný náskok bez problémů pohlídala až do závěrečného hvizdu.

27.09.18 22:00 Girona 0:1 Real Betis
Branky: 63. L. Morón García