Shrnutí 7. kola Primera División

Santi Cazorla (© marca.es)

Villarreal naložil Betisu pět branek a zažívá nejgólovější vstup do ligy, jaký pamatuje. Athletic doma podlehl Valencii, Barcelona ukončila venkovní čekání na vítězství na hřišti Getafe, derby Atlético - Real Madrid branku nenabídlo.

Granada pokračuje ve skvělém tažení výhrou nad Leganésem.

Espanyol ani tentokrát doma nebodoval, vyšlápl si na něj Valladolid. Eibar si poradil se Celtou Vigo, Alavés s Mallorcou.

Levante remizovalo s Osasunou a Sevilla zdolala Real Sociedad.

27.09.19 21:00 Villarreal 5:1 Real Betis
Branky: 39. K. Toko Ekambi , 68. S. Cazorla González (z pen.), 76. K. Toko Ekambi , 90. G. Moreno Balaguero , 90. S. Chukwueze  – 48. E. Leite de Souza Junior

Sedmé ligové kolo začalo překvapivě jasnou výhrou Villarrealu nad Betisem. Žlutá ponorka soupeře sestřelila pětigólovým přídělem.

Skóre 5-1 však klame, na Estadio de la Cerámica se hrál podstatně vyrovnanější zápas, než se může podle výsledku zdát. Jedinou branku úvodní půle zaznamenal v jejím závěru po rohovém kopu Toko Ekambi.

Emerson parádní křížnou střelou rychle po návratu ze šaten srovnal a Betis ožil. Dvě dobré šance na skórování mu zmařily zákroky Sergia Asenja. Jako rozhodující se ukázala 67. minutě, kdy videorozhodčího našel v souboji Bartry s Chukwuezem faul - penalta. Cazorla proměnil. Villarreal podnikal brejky do otevřené obrany, jeden z nich zakončil Ekambi a bylo rozhodnuto. Po šedesátimetrovém sprintu ještě v nastaveném čase přikrášlil skóre Gerard Moreno a po něm Chukwueze.

28.09.19 13:00 Athletic Club 0:1 Valencia
Branky: 27. D. Cheryshev

Velký týmy se vždy - dříve, nebo později - vrátí v plné síle. V sedmém ligovém kole to poznal ve formě hrající Athletic, který nestačil na Valencii. Netopýři na San Mamés vyhráli 2-1.

První ligová výhra pro Alberta Celadese, ukončení série špatných výsledků a navrch velmi solidní výkon, od kterého se mužstvo může odrazit. Hostům stačila k vítězství jediná branka Cherysheva po rychlém kontru ze 27. minuty.

Valencia si spolehlivou hrou těsné vedení pohlídala, i když ji při tyči Williamse musela pomoci branková konstrukce. Athletic zaváhal podruhé za sebou, Valencii se dýchá o něco volněji.

28.09.19 16:00 Getafe 0:2 FC Barcelona
Branky: 41. L. Suárez Díaz , 49. H. Firpo Adames

Čtvrtý venkovní duel letošní ligové sezóny konečně přinesl Barceloně vítězství, a to na Coliseu na úkor vždy nebezpečného protivníka, jakým současné Getafe je.

Barcelona triumfem 2-0 ukončila celkem sedmizápasové venkovní trápení bez plného bodového zisku. Neznamená to však, že by vše bylo růzové. Barcelona znovu ukázala určité slabiny, mimo jiné ne vždy zcela jistou obranu. Marc-André ter Stegen tentokrát nejen že vychytal nulu, ale zároveň přidal asistenci na vítězný gól Luise Suáreze. Odkop německého brankáře ze 42. minuty se totiž změnil v ideální pas pro Uruguayce, který nedal Soriovi šanci.

Stejně jako udeřila na konci prvního poločasu, uštědřila Barcelona soupeři úder hned v úvodu toho druhého. Tentokrát po dorážce Juniora Firpa. Getafe se už nezmohlo na odpor, a to ani po vyloučení Lengleta po dvou žlutých kartách. Tři body se stěhují do Barcelony.

28.09.19 18:30 Granada 1:0 Leganés
Branky: 28. J. Rodríguez Díaz

Granada se i nadále veze na vítězné vlně, díky třem bodům ze zápasů proti Leganésu se minimálně na několik hodin posunula na první příčku La Ligy.

Leganés naproti tomu zůstává beznadějně poslední. Dnes Okurky bojovaly, i kvůli smůle a možná špatnému rozhodnutí arbitra nenařídit v závěru pokutový kop po ruce jednoho z domácí však opět odešly s prázdnou.

O všem proto rozhodla 29. minuta a gól Puertase. Soldado krásně zpracoval dlouhý nákop z obrany, čímž překvapil i vyběhnuvšího brankáře Soriana, přihrál Puertasovi, který z osmnácti metrů trefil odkrytou branku. Další gól už na Los Cármenes nepadl.

28.09.19 21:00 Atlético Madrid 0:0 Real Madrid

Z gólově chudé soboty nevybočilo ani městské derby mezi Atléticem a Realem Madrid, skvělá atmosféra na stadionu Wanda Metropolitano nepomohla míči do sítě, z čehož plyne, že místní rivalové si po rezultátu 0-0 připisují po bodu.

Podle očekávání se bojovalo o každý metr hřiště, přesto se na první šanci nečekalo dlouho. Už po několika minutách ukázal obraně záda João Félix, křížnou střelu poslal těsně vedle. Jak se ukázalo, šlo o jedinou skutečnou příležitost první pětačtyřicetiminutovky. V jejím zbytku zaujaly už jen střely z dálky - Joãa Félixe opět mimo a proti Kroosově pokusu zakročil Oblak.

Do oblak, tentokrát s malým o, pálil v 57. minutě z dobré pozice Bale. Saúl po rohu hlavičkoval nad a proti Benzemovi vytáhl skvělý reflex Oblak. Ani v závěru se hrdina, který by rozhodl, nenašel. Remíza se zdá být spravedlivým vyústěním.

29.09.19 12:00 Espanyol 0:2 Real Valladolid
Branky: 25. M. Herrero Javaloyas (z pen.), 90. Ó. Plano Pedreño

Espanyol je i nadále jediným celkem La Ligy, který ještě nebodoval na domácím stadionu. Zmaru Katalánců využil i Valladolide, RCDE Stadium dobyl poměrem 2-0.

Espanyol začal dobře, už v deváté minutě trefil Callerri tyč. Minuty plynuly a obraz hry se začal měnit. Sandro v první šanci hostů ukázal, proč čeká na gól skoro dva roky, což však neubírá na kvalitě zákroku Diega Lópeze. Brankář Espanyolu už ale nemohl nic dělat s přesnou penaltou Míchela, jež bylo nařízena za úder Víctora Sáncheze do jednoho z protihráčů. Sandro mohl vedení hostů navýšit, souboj s ním ale opět vyhrál Diego López.

Domácí se snažili více srdcem než rozumem, jejich hra byla plná nepřesností. Poslední možnost na zdramatizování zápasu měl hned po začátku druhé půle Pedrosa, sám před gólmanem poslal míč mimo. V 65. minutě chyboval Calero a svůj kiks hasil jen za cenu červeného zákroku na Guardiolu. Oslabený Espanyol neměl nárok, naopak Valladolid v nastavení pěknou střelou Óscara Plana podtrhl své vítězství.

29.09.19 14:00 SD Eibar 2:0 Celta de Vigo
Branky: 47. E. Expósito Jaén , 60. F. Orellana Valenzuela

Eibar zvítězil podruhé v řadě, po senzačním obratu proti Seville tentokrát neponechali Baskové nic náhodě a Celtu Vigo zdolali pohodlnějším způsobem.

Na úvodní zásah se muselo čekat až do 47. minuty, ale čekání se vyplatilo. Lob Edu Expósita byl totiž výstavní, Rubén Blancos byl jen v roli bezmocného pozorovatele. Po hodině hry ukázal chladnou hlavu Orellana, když místo střely z první do odkryté branky ustlal obránci i brankáři a až poté zavěsil.

Eibar si dvougólový náskok hlídal, v poslední minutě nastaveného času byl faulován Iago Aspas, sám se postavil k penaltě, jenže pokus ve stylu Antonína Panenky nebyl povedený a Dmitrović ho bez problémů zlikvidoval. Celta se nedočkala ani čestného zásahu a prohrála 0-2.

29.09.19 16:00 Deportivo Alavés 2:0 Mallorca
Branky: 76. L. Pérez Martínez (z pen.), 86. J. Sanmartín Mato

Sporný pokutový kop pomohl Alavésu k důležitému vítězství nad Mallorcou. Zatímco Baskům se výrazně ulevili, Mallorca stále nemůže najít prvoligové tempo.

Utkání mnoho fotbalové krásy nenabídlo, jedna z mála šancí přišla hned v úvodu, kdy Mallorca rozezvučela brankovou konstrukci. Na gól bylo čekání podstatně delší, a sice až do 76. minuty.

Rozhodčí Del Cerro Grande si nepříliš důrazný zákrok Laga Júniora na Pinu vysvětlil jako penaltový a Lucas Pérez z puntíku nezaváhal. Mallorca se vrhla do útoku, místo srovnání stavu ale inkasovala další úder, když výhru Alavésu pojistil Joselu.

29.09.19 18:30 Levante 1:1 Osasuna
Branky: 4. H. Santos Fortes  – 57. C. Castro García

Levante neudrželo těsné vedení a s Osasunou nakonec jen remizovalo 1-1. V každém z poločasů padla jedna branka.

Z té v prvním se radovalo Levante prostřednictvím Hernâniho už v páté minutě. K domácímu fotbalistovi propadl centr z pravé strany a na něm už bylo jen trefit poloprázdnou svatyni.

V 57. minutě přišla chvíle Osasuny. Rubén García se prosadil mezi dvojicí obránců a v pádu překonal Aitora. Dvacet minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen Hernâni, Osasuna toho ale v početní výhodě příliš nepředvedla a utkání se dohralo za stavu 1-1.

29.09.19 21:00 Sevilla 3:2 Real Sociedad
Branky: 18. M. Agudo Durán , 47. L. Ocampos , 80. F. Vázquez  – 4. M. Oyarzabal Ugarte , 87. C. Portugués Manzanera

Sevilla a Real Sociedad předvedly fanouškům na stadionu Ramóna-Sáncheze Pizjuána nejhezčí utkání sedmého ligového kola, větší radost z něj měli po výhře 3-2 domácí.

Real Sociedad šel do vedení už v páté minutě - Januzaj našel Oyarzabala a Vaclík byl bez šance. Baskové v tu chvíli poskočili na první místo tabulky, nezdrželi se na něm dlouho. V 18. minutě totiž vyrovnal perfektní střelou z první Nolito. Sevilla byla lepším týmem a po změně stran se bleskově ujala vedení. Ocampos obehrál beka a z úhlu propálil Moyu.

Andalusané byli při chuti, úchvatnou střelu Joana Jordána z pětadvaceti metrů zastavila tyč. Střídající Fran Vázquez už Moyu překonal - 3-1. Realu Sociedad se ještě Portuem podařilo závěrečné minuty zdramatizovat, Sevilla se ale o zasloužené vítězsví připravit nenechala.