V Levante som šťastný, vraví Martins

Obafemi Martins (© o-posts.net)

V polovici septembra tohto roka sa stal posilou Levante, kde mal nahradiť Arounu Koného, ten prestúpil v auguste do Wiganu Athletic. Zatiaľ sa to nigérijskému útočníkovi darí a žiari spokojnosťou...

A to aj napriek tomu, že u svojho predchádzajúceho zamestnávateľa zarábal oveľa viac, ako momentálne na Ciutat de Valencia. Obafemi Martins mal v Kazani plat 2 milióny Eur ročne, v Levante je to približne tretina, viaceré zdroje spomínajú čiastku medzi 600-700 tisíc Eur ročne...

"Po nevydarenom angažmáne v Rusku som chcel viacerým fanúšikom dokázať, že na to stále mám. Z tohto hľadiska sa mi to myslím podarilo, pretože v Španielsku veľa hrávam a tiež strieľam góly. Nebolo ľahké opustiť Kazaň, prišiel som o veľa peňazí, ale dnes viem, že som sa rozhodol správne. Práve peniaze išli bokom, iné veci mi boli oveľa prednejšie, chcel som opäť hrávať," vyjadril sa strelec šiestich gólov Levante v tohtosezónnej La Lige. A to ešte nestihol úvod sezóny, keďže s tímom podpísal dvojročnú zmluvu už v spomínanom septembri a prvý krát sa objavil v drese Levante až 23.9. 2012 v domácom zápase 5. kola Primera División proti Realu Sociedad. Naskočil do druhého polčasu a hneď preukázal svoje kvality. Päť minút pred koncom totiž gólom rozhodol o víťazstve svojho mužstva v pomere 2:1.

28-ročný futbalista hrával v minulosti aj za Inter Miláno, Newcastle United, VfL Wolfsburg a krátke hosťovanie absolvoval v drese Birminghamu City. Bude sa mu v Levante dariť herne a strelecky aj po Novom roku ?