Včerajší zápas môže byť pre nás zlomový, vraví Pellegrino

Zápas na Mestalle včera rozhodol Nelson Valdez (© marca.es)

Včera sa odohrali štyri zápasy 8. kola Primera División. "Divokú prestrelku" videli diváci na štadióne Riazor, kde sa po konečnom hvizde hlavného rozhodcu tešila Barcelona po výsledku 5:4. Nemenej zaujímavé stretnutie sa ale odohralo aj na Mestalle, kde sa dlho zdalo, že po tomto stretnutí si do tabuľky pripíšu tri body hráči Athleticu Bilbao.

Baskický tím ale dohrával bez vylúčeného Andera Herreru a v úplnom závere na to doplatil dvoma inkasovanými gólmi. Najskôr vyrovnal v 88. minúte nepriaznivé skóre Tino Costa, aby ten istý hráč presným centom v posledných sekundách hry našiel hlavu striedajúceho Nelsona Valdeza. Posila z Rubinu Kazaň tak rozhodla o tom, že sa nakoniec z plného bodového zisku tešili futbalisti Valencie.

"Vždy sa snažím robiť svoju prácu na sto percent. Fanúšikovia ma podporujú od úplného začiatku a ja sa iba snažím urobiť ich šťastnými," vyjadril sa strelec rozhodujúceho gólu.

Los Che zatiaľ nenaplňujú predsezónne predpoklady, po prehre v Levante bolo včera veľmi dôležité zvíťaziť a to si dobre uvedomuje aj tréner Mauricio Pellegrino...

"Za necelých päť minút sme otočili celý zápas, ale taký je futbal. V druhom polčase sme hrali dobre a takmer všetko fungovalo, ale tento tím má stále veľký priestor na zlepšenie. Som samozrejme rád, že sme vyhrali a verím, že práve tento zápas môže byť pre nás zlomovým. Takým odrazovým mostíkom k lepším výsledkom," nechal sa počuť 41-ročný tréner, či bývalý futbalista Barcelony, Valencie a Liverpoolu...