Zaslúži si Carlo Ancelotti kritiku? Čo všetko by zmenil Kylian Mbappé?

Carlo Ancelotti

Real Madrid musí vstrebať horkú pilulku, ktorou je tretia ligová prehra. Narozdiel od dvoch tesných prehier vonku sa teraz prehralo 0-4 v domácom El Clásicu.

Carlo Ancelotti si po El Clásicu vyslúžil obrovskú kritiku. A to nielen za El Clásico, fanúšikovia mu teraz dajú na oči každú stratu v sezóne. Real Madrid ale musí rozmýšľať triezvo a nepodpáliť Santiago Bernabéu kvôli jednému zápasu, očividne.

Prečo Real Madrid tak pohorel s Barcelonou? Ancelottiho systém. Namiesto toho, aby Benzemu nahradil Jovićom či Baleom, nastúpil v systéme 4-4-2. Prvých desať minút zápasu jasne dalo najavo, čo sa bude diať. Carvajal s loptou do stredu po dobrej obrannej činnosti. Komu ju poslal? Piquému. Prečo? Lebo Vinicius bol naľavo, Rodrygo napravo a v strede domáci videli asi ducha Karima Benzemu, ktorý bol na tribúne.

Následne 7. minúta zápasu, Vinicius s peknou akciou, prihral do strely Valverdemu, ktorý pálil presne, no nabiehal si z druhej vlny a tým pádom to všetko spomalil a Ter Stegen sa mohol zorientovať včas. Benzema by sa tlačil na hranici offsidu po loptu a možno by bolo 1-0 a bol by to úplne iný zápas.

Benzema to ale nebol, nepochopil to nikto, ani Carlo Ancelotti. Real Madrid sa tak stratil a dostal facku. O polčasovej zmene na systém 3-4-3 netreba veľa hovoriť, aj v tréningu by to hráčom trvalo niekoľko minút, aby si zvykli. Dokým si zvykli v zápase, už bolo 0-4.

Ancelotti s Benzemom vyzerá oveľa lepšie ako bez neho. Lenže to nie je to podstatné, podstatné je top útočník. Aj Xavi prvé tri mesiace vyzeral na odpis, zrazu prišiel Aubameyang a Xavi je génius. Do určitej miery je, lenže do určitej miery aj získal veľmi dobrú útočnú kvalitu, ktorú zase Ancelotti v El Clásicu nemal.

Ako veľmi by El Clásico zmenil Kylian Mbappé? Veľmi. Real Madrid by určite neprehral takto. Preto by Real Madrid nemal váhať s nákupom Haalanda. Útočnej kvality nie je nikdy dosť, najmä pri zraneniach. S tým istým rozpoložením, samozrejme s iným rozostavením, by Ancelotti s Mbappém a Haalandom aj pri absencii Benzemu bol za hrdinu.

Real Madrid sa na El Clásico musí pozerať nie s plačom a nárekom, musí sa z neho poučiť. Samozrejme, sú tam nejaké muchy v obrane a strede poľa. Ale skvelý útok dokáže veľmi veľa zamaskovať.

A kdeže boli najväčšie neúspechy sezóny? Bolo to El Clásico a vyradenie s Bilbaom v Copa del Rey. V oboch zápasoch chýbal Karim Benzema a Ancelotti experimentoval. Lebo neverí Jovića či Hazardovi. Tým neveril ani Zidane, takže nie je to len o Ancelottim. Bude zaujímavé sledovať, čo všetko zmení Mbappé v tíme Ancelottiho a či bude nútený Ancelotti robiť akékoľvek experimenty. Keď nie, Real Madrid môže mať pred sebou kvalitnú sezónu. Dôležité pre Taliana bude aj to, ako zvládne záver tejto sezóny s tým, čo má k dispozícii. Možno aj s poučením z nedele.