Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Leganés - Real Betis (reportáž)

Leganés

3:2

(1:1)

Real Betis

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano Stadion: Estadio Municipal de Butarque Diváci: 10,813 (94%)

Betis přišel o možnost zakončit sezónu na pátém místě tabulky a obsadí konečnou šestou příčku. Rozhodla o tom prohra Verdiblancos na stadionu Leganésu. Domácí vstřelili v početní nevýhodě tři góly a zdolali soupeře 3-2.

Na Butarque byl k vidění hodně otevřený zápas, v němž udeřili jako první hosté, když Rubén Castro vysunul Joela Campbella, jenž svůj samostatný nájezd zakončil mazácky. O chvíli později fauloval Diego Rico za žlutou kartu, na jeho protesty zareagoval rozhodčí dalším napomenutím a domácí hráč musel předčasně do kabin.

Domácí i v oslabení hráli s Betisem ofenzivní partii, za což byli odměneni otočením skóre. Siovas v prvním poločase vyrovnal a Okurky poprvé vedly v 65. minutě, když Amatovo zaváhání potrestal přihrávající Guerrero a zakončující Naranjo. Hosté sice zásluhou hlavičky Sanabrii vyrovnali, jenže pak si vzal slovo opět Leganés. Na Amrabatovu tečovanou střelu nestihl Pedro López zareagovat. Šťastný gól měl cenu tří body.

logo Leganés: (Asier Garitano Aguirrezábal) Základní sestava (4-2-3-1): Serantes, D. Rico Salguero, D. Siovas, E. Muñoz, R. Román Triguero, D. Brašanac, G. Gumbau Garriga, J. Ramos Suárez, R. Pérez Del Mármol, J. García Naranjo, M. Guerrero Martín
Náhradníci: N. Champagne, J. Zaldúa Bengoetxea, M. Dos Santos, M. Mantovani, J. Sierra Mateos, C. Beauvue, N. Amrabat
logo Real Betis: (Hernán Pérez Cuesta) Základní sestava (4-4-2): Pedro López, A. Mandi, Jordi Amat, M. Bartra Aregall, R. Durmisi, F. Guerrero Martín, Fabián Ruiz, V. Camarasa Ferrando, J. Campbell, L. Morón García, R. Castro Martín
Náhradníci: , R. Navarro Mazuelos, F. García Fernández, J. Sánchez Rodríguez, Julio Gracia, A. Sanabria Ayala, S. León Limones