STABLE 3.21.0

Lopetegui opouští reprezentaci neporažen. Z 20 zápasů vyhrál 16

Julen Lopetegui (© marca.es)

Působení Julena Lopeteguiho u národního týmu skončilo po necelých dvou letech, během kterých La Roja ani jednou neprohrála.

Jedenapadesátiletý trenér se ujme Realu Madrid, kde bude mít nelehkou úlohu navázat na úspěchy Zinédina Zidana. Čísla u reprezentace ale dávají fanouškům naději, že zlaté časy Bílého baletu budou pokračovat.

Španělsko pod Lopeteguim nepoznalo přemožitele, z dvaceti utkání se může pochlubit bilancí 16 vítězství a čtyř remíz. Pouze Anglie, Kolumbie, Německo a Švýcarsko dokázaly s červenými remizovat. Lopetegui ve funkci vyzkoušel celkem 44 fotbalistů, 12 z nich v seniorské reprezentaci debutovalo. Prvním byl Sául, posledním Parejo.

Nejlepším střelcem Lopeteguiho výběru byl jedenáctigólový David Silva, nejvíce se bude vzpomínat na vysoké výhry nad Itálií (3-0 na Bernabéu) a Argentinou (6-1 na Metropolitanu). Kaňkou je jen závěr angažmá, kdy se nejprve bez informování svazu (RFEF) dohodl na převzetí Realu Madrid, aby ho o den později naštvaný prezident RFEF Luis Rubiales odvolal, a to den před startem mistrovství světa. Na turnaji bude mužstvo koučovat dosavadní sportovní ředitel národního týmu Fernando Hierro.

Real Madrid ušetří dva miliony eur, což byla výše Lopeteguiho výkupní klauzule, která se chystal zaplatit po mundialu. Díky tomu, že byl Bask odvolán, není vázán smlouvou a Madriďanům se může upsat zadarmo.

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 22 Následující
   avatar uživatele ace 1 dnes 15:43
lepsi stat jak puk na stadecu po 6 hodinove ceste, nez sedet jak puk na gauci *6*
Chybí nám jeden hráč a zbývá 1 mega, tady je někde chyba. *1*
@Carlitos Mě se ptej. *4*
@Jordi Alba lol, Sigma má hymnu, jo?
@Carlitos A teď mi došlo, kde ses naučil hymnu Sigmy? *25*
@Carlitos Bych se přidal *22*
@BarcaGang To až v listopadu. *2*
Hlavně sme měli jet 2, ale to koště nedostane volno v práci. *1*
@Jordi Alba tak ty si velký kápo, to už si mohl orvnou cestovat do Barcelony *5*
+1
@Jordi Alba Ale až budou fanoušci zpívat hymnu, pak budeš čučet jak puk, zatímco já bych se přidal *6* *158*
-2
@Carlitos Si teda Srdcař, já jim ani nefandím a stejně mě čeká 6 hodinová cesta do Olomóca vlakem a pak ve 2 ráno cesta zpět *2*
+1
Předchozí 1 2 3 22 Následující

Top plkálisti dnes

1. Carlitos 10
2. Jordi Alba 9
3. BarcaGang 5
4. La Coruňa 4
5. Txapeldun 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace