STABLE 3.21.0

Lopetegui byl den před startem mistrovství světa odvolán, Španělsko povede Hierro

Julen Lopetegui (© marca.es)

Julen Lopetegui byl den před startem mistrovství světa odvolán z funkce trenéra národního týmu, potvrdil prezident Španělského fotbalového svazu Luis Rubiales. Jeho nástupcem je Fernando Hierro.

Viditelně rozladěný Rubiales na dnešní tiskové konferenci uvedl: "Jsme Julenovi vděční za vše, co pro reprezentaci udělal, protože je jedním z hlavních důvodů, proč jsme se do Ruska kvalifikovali, ale jsme nuceni jej odvolat. Jde o jasný vzkaz zaměstnancům svazu, že je potřeba dodržovat určitou formu chování."

Lopetegui byl včera potvrzen jako nový kouč Realu Madrid na příští tři roky. Podle informací médií neměl Rubiales o jednání mezi klubem a Lopeteguim žádné tušení a o dohodě se dozvěděl pouhých pět minut předtím, než madridský celek vše zoficializoval, což svazový prezident následně potvrdil. "Necítím se zrazený, ale problém je, že se vše uskutečnilo bez účasti svazu, což je něco, co nemůžeme přehlédnout. Lopetegui je skvělý profesionál, ale důležitý je i přístup a forma. Dozvěděl jsem se o všem pět minut před tím, než to bylo oficiálně oznámeno."

"Vím, že to rozhodnutí bude kritizované, ale hodnoty svazu určuje svaz. Přeji Julenu Lopeteguimu to nejlepší, ale nemůžeme tolerovat, co se stalo. Kdybychom nereagovali, bylo by to nezodpovědné. Zatím nevíme, kdo ho nahradí. Jediné, co mohu říci, je, že chceme co nejméně zasahovat do týmu. Až budeme vědět více, oznámíme to," dodal Rubiales.

A vedení svazu vědělo více o dvě hodiny později, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že Španělsko povede na turnaji dosavadní sportovní ředitel reprezentace Fernando Hierro.

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 22 Následující
   avatar uživatele ace 1 dnes 15:43
lepsi stat jak puk na stadecu po 6 hodinove ceste, nez sedet jak puk na gauci *6*
Chybí nám jeden hráč a zbývá 1 mega, tady je někde chyba. *1*
@Carlitos Mě se ptej. *4*
@Jordi Alba lol, Sigma má hymnu, jo?
@Carlitos A teď mi došlo, kde ses naučil hymnu Sigmy? *25*
@Carlitos Bych se přidal *22*
@BarcaGang To až v listopadu. *2*
Hlavně sme měli jet 2, ale to koště nedostane volno v práci. *1*
@Jordi Alba tak ty si velký kápo, to už si mohl orvnou cestovat do Barcelony *5*
+1
@Jordi Alba Ale až budou fanoušci zpívat hymnu, pak budeš čučet jak puk, zatímco já bych se přidal *6* *158*
-2
@Carlitos Si teda Srdcař, já jim ani nefandím a stejně mě čeká 6 hodinová cesta do Olomóca vlakem a pak ve 2 ráno cesta zpět *2*
+1
Předchozí 1 2 3 22 Následující

Top plkálisti dnes

1. Carlitos 10
2. Jordi Alba 9
3. BarcaGang 5
4. La Coruňa 4
5. Txapeldun 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace