Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / FC Barcelona - Málaga (reportáž)

FC Barcelona - Málaga, 21.10.17 (reportáž)

21.10.17 19:45 Základní část - 9. kolo

FC Barcelona

2:0

(1:0)

Málaga

Rozhodčí: Pablo Gonzales Fuertes Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 0 (0%)

Barcelona profesorským výkonem bez větších emocí zvládla roli favorita a v souboji prvního s posledním zdolala Málagu 2-0. Blaugranas tak pokračují v čele tabulky, Málagu čeká další týden na pozici na dně prvoligové tabulky.

Domácí šli bleskově do vedení, když centr Digneho zužitkoval Deulofeu. Branka však neměla platit, neboť francouzskému obránci utekl balón několik decimetrů za autovou čáru. Rozhodčí si toho nepochopitelně nevšimli a dali akci zelenou. Po zbytek poločasu držela Barcelona míč na kopačkách, ale příliš nebezpečná nebyla.

Po změně stran množství šancí před debutujícím Andrésem Prietem vzrostol. Andrés Iniesta náskok Katalánců zdvojnásobil, po něm Suárez neproměnil stoprocentní tutovku, v níž mu stačilo po pobídce Sergi Roberta trefit osamocenou branku, Urugayec ovšem zamířil vedle. Sám Sergi Roberto pálil o deset minut později těsně vedle. A protože gól Messiho nebyl uznaný kvůli postavení mimo hru, spokojila se Barcelona s vítězstvím 2-0.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-4-2): M. ter Stegen, J. Mascherano, L. Digne, S. Roberto Carnicer, S. Umtiti, I. Rakitić, Iniesta, S. Busquets i Burgos, Deulofeu, L. Messi, L. Suárez Díaz
      Náhradníci: J. Cillessen, G. Pique, N. Cabral Semedo, André Gomes, D. Suárez Fernández, Paulinho, F. Alcácer García
      logo Málaga: (José Miguel González Martín del Campo) Základní sestava (4-2-3-1): A. Prieto Albert, J. Pérez López, L. Hernández Rodríguez, P. Baysse, R. Rosales Altuve, A. González Morales, E. Rolón, G. Castro, S. Gontán Gallardo, A. Peñaranda Maestre, D. Rolan
      Náhradníci: C. Gönen, M. Garrido Cifuentes, A. Mula Sanchez, E. Cecchini, J. Añor Acosta, B. González Tomás