Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Sociedad - Villarreal (reportáž)

Real Sociedad - Villarreal, 25.08.17 (reportáž)

25.08.17 19:15 Základní část - 2. kolo

Real Sociedad

3:0

(3:0)

Villarreal

Rozhodčí: Javier Estrada Fernandez Stadion: Reale Arena Diváci: 19,931 (62%)

Real Sociedad potvrdil dobrou formu v úvodu sezóny a porazil i druhého soupeře, tentokrát neškodný Villarreal díky třem brankám z úvodního poločasu.

Utkání bylo oslavou Xabi Prieta, pro něhož to byl 500. start v dresu Errealy, a 33letá legenda klubu si mohla střetnutí náramně užít. V 10. minutě fanoušci na Anoetě povstali a odměnili ho potleskem za skvělé výkony ve stovkách zápasů. V 25. minutě podpořil dobrou náladu domácích úvodní brankou Willian José, jenž zblízka dorazil balón do sítě. Následně mohl zvýšit samotný Xabi Prieto, jenže v jasné šanci nedal. O několik desítek vteřin později k němu propadl balón a tentokrát se už nemýlil. Den D se vším všudy.

A když v posledních vteřinách první půle po skvělém pasu Elustonda zvýšil bezchybným lobem Juanmi na 3-0, bylo hotovo. Villarreal stejně jako proti Levante nepředvedl takřka nic a pokračuje v trápení. Druhý poločas se už jen dohrával, střídající Barbosa, který nahradi zraněného Andrése, zabránil ještě většímu debaklu několika kvalitními zákroky. Real Sociedad zaslouženě zvítězil.

logo Real Sociedad: (Eusebio Sacristán) Základní sestava (4-3-3): G. Rulli, A. Elustondo Irribaria, Á. Odriozola Arzallus, K. Rodrigues, R. Rodríguez Navas, A. Illarramendi Andonegi, D. Zurutuza Veillet, Xabi Prieto, J. Jiménez López, M. Oyarzabal Ugarte, W. da Silva
Náhradníci: Toño, A. De La Bella Madureño, D. Llorente Ríos, A. Guevara Lajo, S. Canales Madrazo, Agirretxe, C. Vela
logo Villarreal: (Javier Calleja Revilla) Základní sestava (4-4-2): A. Fernández Moreno, Álvaro González, J. Costa Jordá, Rúben Semedo, A. N'Diaye, M. Trigueros Muñoz, Pablo Fornals, Rodri Hernández, S. Castillejo Azuaga, C. Bacca Ahumada, C. Bakambu
Náhradníci: M. Barbosa, P. Francisco Torres, V. Ruíz Torre, Chuca, E. Ünal, N. Sansone